Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

Loturile echipelor de World Tour în 2013

AG2R: Davide Appollonio, Gediminas Bagdonas, Romain Bardet, Manuel Belletti, Julien Berard, Carlos Betancur, Guillaume Bonnafond, Maxime Bouet, Steve Chainel, Mickaël Cherel, Axel Domont, Samuel Dumoulin, Hubert Dupont, John Gadret, Ben Gastauer, Sylvain Georges, Hugo Houle, Yauheni Hutarovich,Valentin Iglinskiy, Biel Kadri, Julian Kern, Sebastien Minard, Lloyd Mondory, Matteo Montaguti, Rinaldo Nocentini, Jean-Christophe Peraud, Domenico Pozzovivo, Anthony Ravard, Christophe Riblon.

Argos-Shimano: Jonas Ahlstrand, Nikias Arndt, Warren Barguil, William Clarke, Roy Curvers, Thomas Damuseau, Bert De Backer, Koen De Kort, John Degenkolb, Tom Dumoulin, Johannes Frohlinger, Simon Geschke, Patrick Gretsch, Yann Huguet, Thierry Hupond, Reinardt Janse van Rensburg, Cheng Ji, Marcel Kittel, Tobias Ludvigsson, Luka Mezgec, François Parisien, Thomas Peterson, Georg Preidler, Ramon Sinkeldam, Matthieu Sprick, Tom Stamsnijder, Albert Timmer, Tom Veelers.

Astana: Valerio Agnoli, Fabio Aru, Assan Bazayev, Borut Bozic, Janez Brajkovic, Alexsandr Dyachenko, Jakob Fuglsang, Enrico Gasparotto, Francesco Gavazzi, Andriy Grivko, Dmitriy Gruzdev, Andrea Guardini, Jacopo Guarnieri, Evan Huffman, Maxim Iglinskiy, Arman Kamyshev, Tanel Kangert, Andrey Kashechkin, Fredrik Kessiakoff, Alexey Lutsenko, Dmitriy Muravyev, Vincenzo Nibali, Simone Ponzi, Kevin Seeldrayers, Egor Silin, Paolo Tiralongo, Ruslan Tleubayev, Alessandro Vanotti, Andrey Zeits.

Blanco Pro Cycling Team: Jack Bobridge, Jetse Bol, Lars Boom, Theo Bos, Graeme Brown, Stef Clement, Rick Flens, Juan Manuel Garate, Robert Gesink, Marc Goos, Moreno Hofland, Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk, Tom Leezer, Paul Martens, Bauke Mollema, Lars Petter Nordhaug, Mark Renshaw, Luis Leon Sanchez, Tom Jelte Slagter, Bram Tankink, David Tanner, Laurens Ten Dam, Maarten Tjallingii, Jos van Emden, Dennis van Winden, Sep Vanmarcke, Robert Wagner, Maarten Wynants.

BMC: Alessandro Ballan, Adam Blythe, Brent Bookwalter, Marcus Burghardt, Steven Cummings, Yannick Eijssen, Cadel Evans, Mathias Frank, Philippe Gilbert, Thor Hushovd, Martin Kohler, Sebastian Lander, Klaas Lodewyck, Amaël Moinard, Steve Morabito, Dominik Nerz, Daniel Oss, Taylor Phinney, Marco Pinotti, Manuel Quinziato, Ivan Santaromita, Michael Schar, Greg Van Avermaet, Tejay Van Garderen, Lawrence Warbasse, Danilo Wyss.

Cannondale Pro Cycling Team: Stefano Agostini, Ivan Basso, Maciej Bodnar, Guillaume Boivin, Federico Canuti, Damiano Caruso, Mauro Da Dalto, Tiziano Dall’Antonia, Alessandro De Marchi, Lucas Sebastian Haedo, Edward King, Michel Koch, Kristjan Koren, Matthias Krizek, Paolo Longo Borghini, Alan Marangoni, Nariyuki Masuda, Moreno Moser, Maciej Paterski, Daniele Ratto, Fabio Sabatini, Juraj Sagan, Peter Sagan, Cristiano Salerno, Cayetano Sarmiento, Brian Vandborg, Elia Viviani, Cameron Wurf.

Euskaltel: Jon Aberasturi, Igor Anton, Mikel Astarloza, Jorge Azanza, Pelle Bilbao, Garikoitz Bravo, Tarik Chaoufi, Ricardo Garcia, Gorka Izagirre, Ion Izagirre, Jure Kocjan, Mikel Landa, Juan Jose Lobato, Egoi Martinez, Ricardo Mestre, Miguel Minguez, Mikel Nieve, Juan Jose Oroz, Ruben Perez, Steffen Radochla, Adrian Saez, Samuel Sanchez, André Schulze, Alexander Serebryakov, Romain Sicard, Ioannis Tamouridis, Pablo Urtasun, Gorka Verdugo, Robert Vrecer.

FDJ: William Bonnet, David Boucher, Nacer Bouhanni, Sandy Casar, Arnaud Courteille, Mickaël Delage, Arnaud Demare, Kenny Elisonde, Pierrick Fedrigo, Murilo Fischer, Alexandre Geniez, Anthony Geslin, Arnold Jeannesson, Mathieu Ladagnous, Johan Le Bon, Laurent Mangel, Francis Mourey, Yoann Offredo, Laurent Pichon, Cedric Pineau, Thibaut Pinot, Dominique Rollin, Anthony Roux, Jeremy Roy, Geoffrey Soupe, Benoît Vaugrenard, Jussi Veikanen, Arthur Vichot, Emilien Viennet.

Garmin-Sharp: Jack Bauer, Tom Danielson, Thomas Dekker, Rohan Dennis, Caleb Fairly, Tyler Farrar, Koldo Fernandez, Nathan Haas, Ryder Hesjedal, Alex Howes, Robbie Hunter, Andreas Klier, Michel Kreder, Raymond Kreder, Martijn Maaskant, Daniel Martin, David Millar, Lachlan Morton, Ramunas Navardauskas, Nick Nuyens, Jacob Rathe, Sebastien Rosseler, Peter Stetina, Andrew Talansky, Christian Vande Velde, Johan Vansummeren, Steele Von Hoff, Fabian Wegmann, David Zabriskie.

Lampre-Merida: Winner Anacona, Matteo Bono, Mattia Cattaneo, Davide Cimolai, Damiano Cunego, Luca Dodi, Kristijan Durasek, Elia Favilli, Roberto Ferrari, Massimo Graziato, Matthew Lloyd, Adriano Malori, Manuele Mori, Przemyslaw Niemiec, Andrea Palini, Alessandro Petacchi, Daniele Pietropolli, Filippo Pozzato, Maximiliano Richeze, Michele Scarponi, Jose Serpa, Simone Stortoni, Miguel Ubeto, Diego Ulissi, Davide Viganò, Luca Wackermann.

Lotto-Belisol: Lars Ytting Bak, Dirk Bellemakers, Gaetan Bille, Brian Bulgac, Sander Cordeel, Bart De Clercq, Francis De Greef, Kenny De Haes, Jens Debusschere, Gert Dockx, André Greipel, Adam Hansen, Greg Henderson, Olivier Kaisen, Maarten Neyens, Vicente Reynes, Frederique Robert, Jurgen Roelandts, Marcel Sieberg, Jurgen Van De Walle, Jurgen Van Den Broeck, Tosh van der Sande, Joost van Leijen, Dennis Vanendert, Jelle Vanendert, Jonas Vangenechten, Tim Wellens, Frederik Willems.

Movistar: Andrey Amador, Eros Capecchi, Jonathan Castroviejo, Juan Jose Cobo, Rui Costa, Alex Dowsett, Imanoil Erviti, Jose Ivan Gutierrez, Jesus Herrada, Jose Herrada, Beñat Intxausti, Vladimir Karpets, Pablo Lastras, Angel Madrazo, Javier Moreno, Argiro Ospina, Ruben Plaza, Nairo Quintana, Jose Joaquin Rojas, Enrique Sanz, Sylvester Szmyd, Eloy Teruel, Alejandro Valverde, Francisco Ventoso, Giovanni Visconti.

Omega Pharma-Quick Step: Tom Boonen, Gianluca Brambilla, Mark Cavendish, Sylvain Chavanel, Kevin De Weert, Dries Devenyns, Andrew Fenn, Michal Golas, Bert Grabsch, Iljo Keisse, Michal Kwiatkowski, Nikolas Maes, Tony Martin, Gianni Meersman, Serge Pauwels, Jérôme Pineau, Frantisek Rabon, Pieter Serry, Gert Steegmans, Zdenek Stybar, Niki Terpstra, Matteo Trentin, Guillaume Van Keirsbulck, Stijn Vandenbergh, Kristof Vandewalle, Martin Velits, Peter Velits, Julien Vermote, Carlos Verona,

Orica-GreenEdge: Michael Albasini, Fumiyuki Beppu, Sam Bewley, Simon Clarke, Baden Cooke, Allan Davis, Julian Dean, Mitchell Docker, Luke Durbridge, Simon Gerrans, Matthew Goss, Michael Hepburn, Leigh Howard, Daryl Impey, Jens Keukeleire, Aidis Kruopis, Brett Lancaster, Sebastian Langeveld, Michael Matthews, Christian Meier, Cameron Meyer, Travis Meyer, Jens Mouris, Stuart O’Grady, Wesley Sulzberger, Daniel Teklehaimanot, Svein Tuft, Tomas Vaitkus, Pieter Weening.

RadioShack Leopard Trek: Jan Bakelants, George Bennet, Matthew Busche, Fabian Cancellara, Stijn Devolder, Laurent Didier, Tony Gallopin, Ben Hermans, Danilo Hondo, Chris Horner, Markel Irizar, Bob Jungels, Ben King, Robert Kiserlovski, Andreas Klöden, Tiago Machado, Maxime Monfort, Giacomo Nizzolo, Nelson Oliveira, Yaroslav Popovych, Gregory Rast, Thomas Rohregger, Hayden Roulston, Andy Schleck, Frank Schleck, Jesse Sergent, Jens Voigt, Haimar Zubeldia.

Sky: Edvald Boasson Hagen, Ian Boswell, Dario Cataldo, Joseph Dombrowski, Josh Edmondson, Bernhard Eisel, Chris Froome, Mathew Hayman, Sergio Henao, Peter Kennaugh, Vasil Kiryienka, Christian Knees, David Lopez, Danny Pate, Richie Porte, Salvatore Puccio, Gabriel Rasch, Luke Rowe, Kanstantsin Sioutou, Ian Stannard, Chris Sutton, Ben Swift, Geraint Thomas, Jonathan Tiernan-Locke, Rigoberto Uran, Bradley Wiggins, Xabier Zandio.

Team Saxo-Tinkoff: Daniele Bennati, Manuele Boaro, Matti Breschel, Jonathan Cantwell, Mads Christensen, Alberto Contador, Timothy Duggan, Jesus Hernandez, Jonas Aaen Jørgensen, Christopher Juul Jensen, Roman Kreuziger, Karsten Kroon, Marko Kump, Anders Lund, Rafal Majka, Jay McCarthy, Takashi Miyazawa, Michael Mørkøv, Benjamin Noval, Sergio Paulinho, Evgeni Petrov, Bruno Pires, Nicholas Roche, Michael Rogers, Chris Anker Sørensen, Nicki Sørensen, Rory Sutherland, Matteo Tossato, Oliver Zaugg.

Vacansoleil: Kris Boeckmans, Grega Bole, Thomas De Gendt, Romain Feillu, Juan Antonio Flecha, Johnny Hoogerland, Martijn Keizer, Wesley Kreder, Sergey Lagutin, Maurits Lammertink, Björn Leukemans, Pim Ligthart, Bert-Jan Lindeman, Marco Marcato, Tomasz Marczynski, Barry Markus, Wouter Mol, Nikita Novikov, Wout Poels, Rob Ruijgh, Jose Rujano, Mirko Selvaggi, Rafael Valls, Kenny van Hummel, Boy van Poppel, Danny van Poppel, Frederik Veuchelen, Willem Wauters, Lieuwe Westra.

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: