Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

Archive for the category “Programul rutierilor în 2014”

Programul rutierilor în 2014

Janier Acevedo (Garmin-Sharp): Turul San Luis, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Turul Californiei, Turul Elveţiei.

Julian Alaphilippe (Omega Pharma-Quick Step): Turul Down Under, Challenge-ul Mallorca, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest.

Winner Anacona (Lampre-Merida): Turul San Luis, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Strade Bianche, Roma Maxima, Turul Cataluniei, Turul Trentino, Turul Italiei.

Igor Anton (Movistar): Challenge-ul Mallorca, Tour du Haut Var, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei.

Julian Arredondo (Trek Factory Racing): Turul San Luis, Turul Andaluziei, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Gran Premio Città di Camaiore, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei.

Darwin Atapuma (BMC): Turul San Luis, Tirreno-Adriatico, Turul Ţării Bascilor, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Warren Barguil (Giant-Shimano): Grand Prix La Marseillaise, Turul Mediteranean, Strade Bianche, Roma Maxima, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Ivan Basso (Cannondale): Gran Premio Costa degli Etruschi, Gran Premio di Lugano, Roma-Maxima, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Turul Trentino, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Venezuela): Turul San Luis, Gran Premio Costa degli Etruschi, Turul Mediteranean, Trofeo Laigueglia, Omloop Het Nieuwsblad.

Daniele Bennati (Tinkoff-Saxo): Turul Qatarului, Turul Omanului, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Sam Bennett (NetApp-Endura): Turul Qatarului, Turul Omanului, Turul Murciei.

Carlos Betancur (AG2R): Turul San Luis, Grand Prix La Marseillaise, Turul Mediteranean, Gran Premio Città di Camaiore, Strade Bianche, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Criteriul Internaţional, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné/Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Edvald Boasson Hagen (Sky): Challenge-ul Mallorca, Turul Andaluziei, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Norvegiei.

Francesco Manuel Bongiorno (Bardiani): Gran Premio Costa degli Etruschi, Etoile de Bessèges, Turul Mediteranean, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Gran Premio Città di Camaiore, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico.

Lars Boom (Belkin): Turul Omanului, Turul Qatarului, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Franţei.

Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step): Turul San Luis, Turul Qatarului, Turului Omanului, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Franţei.

Maxime Bouet (AG2R): Turul Down Under, Paris-Nisa, Criteriul Internaţional, Turul Italiei, Criteriul Dauphiné, Turul Spaniei.

Nacer Bouhanni (FDJ): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Omanului, La Drôme Classic, Paris-Nisa, Nokere Koerse, Milano-San Remo, Criteriul Internaţional.

Theo Bos (Belkin): Turul Qatarului, Turul Langkawi, Turul Turciei, Turul Belgiei.

Janez Brajkovic (Astana): Challenge-ul Mallorca, Turul Omanului, Gran Premio Città di Camaiore, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico, Criteriul Internaţional, Turul Trentino, Turul Italiei.

Matti Breschel (Tinkoff-Saxo): Turul Qatarului, Turul Omanului, Paris-Nisa, Turul Flandrei, Amstel Gold Race.

Fabian Cancellara (Trek Factory Racing): Turul Dubaiului, Turul Qatarului, Turul Omanului, Strade Bianche, Gran Premio Nobili, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Campionatele Mondiale.

André Cardoso (Garmin-Sharp): Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Gran Premio Miguel Indurain, Turul Ţării Bascilor, Turul Romandiei, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Damiano Caruso (Cannondale): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Trofeo Laigueglia, Gran Premio Città di Camaiore, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Californiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Jonathan Castroviejo (Movistar): Turul Dubaiului, Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Turul Romandiei, Campionatele Naţionale, Turul Spaniei, Campionatele Mondiale.

Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Algarve, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Gent-Wevelgem, Cele Trei Zile de la De Panne, Scheldeprijs, Turul Franţei.

Sylvain Chavanel (IAM): Grand Prix La Marseillaise, Omloop HEt Nieuwsblad, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Esteban Chaves (Orica-GreenEdge): Turul San Luis, Turul Langkawi, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Turul Spaniei.

Davide Cimolai (Lampre-Merida): Turul Down Under, Turul Dubaiului, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Cele Trei Zile de la De Panne, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Franţei.

Gerald Ciolek (MTN-Qhubeka): Challenge-ul Mallorca, Turul Andaluziei, Omloop Het Nieuwsblad, Tirreno-Adriatico.

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo): Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei, Turul Spaniei.

Bryan Coquard (Europcar): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Algarve, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Gent-Wevelgem, Turul Franţei.

Rui Costa (Lampre-Merida): Turul Dubaiului, Challenge-ul Mallorca, Turul Algarve, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Turul Franţei.

Lawson Craddock (Giant-Shimano): Turul Dubaiului, Tour du Haut Var, La Classic Sud Ardèche, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Turul Californiei.

Damiano Cunego (Lampre): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Turul Italiei.

Sean De Bie (Lotto-Belisol): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Ronde van Drenthe, Dwars door Drenthe.

Thomas De Gendt (Omega Pharma-Quick Step): Challenge-ul Mallorca, Turul Algarve, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Turul Italiei.

John Degenkolb (Giant-Shimano): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, Paris-Nisa, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Spaniei.

Thomas Dekker (Garmin-Sharp): Turul Down Under, Herald Sun Tour, Tirreno-Adriatico, Circuit de la Sarthe, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Turul Italiei.

Arnaud Démare (FDJ): Turul Qatarului, Turul Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Gent-Wevelgem, Cele Trei Zile de la De Panne, Turul Flandrei, Scheldeprijs Vlaanderen, Paris-Roubaix, Cele Patru Zile de la Dunkerque.

Rohan Dennis (Garmin-Sharp): Campionatele Naţionale, Turul Down Under, Turul Californiei, Turul Franţei, Turul Albertei.

Stijn Devolder (Trek Factory Racing): Turul Qatarului, Turul Omanului, Le Samyn, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Tirreno-Adriatico, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Joe Dombrowski (Sky): Challenge-ul Mallorca, Tour du Haut Var, Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Californiei.

Alex Dowsett (Movistar): Turul Dubaiului, Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Circuit de la Sarthe, Turul Romandiei, Turul Franţei.

Fabio Duarte (Colombia): Turul San Luis, Gran Premio degli Etruschi, Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, Gran Premio Città di Camaiore, Strade Bianche, Roma Maxima, Turul Italiei.

Luke Durbridge (Orica-GreenEdge): Campionatele Naţionale, Turul Down Under, Campionatele Oceaniei.

Bernhard Eisel (Sky): Turul Down Under, Turul Qatarului, Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Kenny Elissonde (FDJ): Turul Down Under, Turul Omanului, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor.

Cadel Evans (BMC): Campionatele Naţionale, Turul Down Under, Tour du Haut Var, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Turul Trentino, Turul Italiei.

Tyler Farrar (Garmin-Sharp): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Omloop Het Nieuwsblad, Turul Italiei.

Pierrick Fedrigo (FDJ): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, Classic Loire Atlantique, Grand Prix Cholet.

Brice Feillu (Bretagne-Séché): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, Turul Franţei.

Romain Feillu (Bretagne-Séché): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Tour du Haut Var, Turul Franţei.

Fabio Felline (Trek Factory Racing): Turul Down Under, Turul Mediteranean, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Italiei.

Andrew Fenn (Omega Pharma-Quick Step): Turul Down Under, Turul Qatarului, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest.

Mathias Frank (IAM): Turul Omanului, Gran Premio di Lugano, Paris-Nisa, Criteriul Internaţional, Turul Romandiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Chris Froome (Sky): Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Phil Gaimon (Garmin-Sharp): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Turul Cataluniei, Circuit de la Sarthe, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Californiei.

Tony Gallopin (Lotto-Belisol): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Omanului, Paris-Nisa, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei, Clasica San Sebastian, Campionatele Mondiale.

Enrico Gasparotto (Astana): Turul Down Under, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège.

Oscar Gatto (Cannondale): Turul San Luis, Turul Qatarului, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelge, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Alexandre Geniez (FDJ): Turul Mediteranean, Turul Algarve, Paris-Nisa, Criteriul Internaţional, Circuit de la Sarthe.

Linus Gerdemann (MTN-Qhubeka): Tropicale Amissa Bongo, Challenge-ul Mallorca, Turul Andaluziei, Strade Bianche, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico.

Simon Gerrans (Orica-GreenEdge): Campionatele Naţionale, Turul Down Under, Herald Sun Tour, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Franţei, Campionatele Mondiale.

Robert Gesink (Belkin): Turul Down Under, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Turul Californiei, Campionatele Naţionale, Turul Franţei.

Philippe Gilbert (BMC): Turul Qatarului, Turul Omanului, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

André Greipel (Lotto-Belisol): Turul Down Under, Turul Qatarului, Turul Omanului, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Gent-Wevelgem, Paris-Roubaix, Turul Italiei, Turul Franţei.

Matthew Goss (Orica-GreenEdge): Campionatele Naţionale, Turul Down Under, Herald Sun Tour, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Franţei.

Andrea Guardini (Astana): Turul Dubaiului, Turul Qatarului, Turului Langkawi.

Heinrich Haussler (IAM): Turul Qatarului, Turul Omanului, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix

Sergio Henao (Sky): Challenge-ul Mallorca, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Michael Hepburn (Orica-GreenEdge): Campionatele Naţionale, Turul Qatarului, Turul Omanului.

Jonathan Hivert (Belkin): Turul Andaluziei, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Turul Romandiei, Turul Spaniei.

Moreno Hofland (Belkin): Turul Andaluziei, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Paris-Nisa.

Johnny Hoogerland (Androni Giocattoli-Venezuela): Gran Premio Costa degli Etruschi, Turul Mediteranean, Trofeo Laigueglia, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Gran Premio Città di Camaiore, Strade Bianche, Roma Maxima, Milano-San Remo, Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, E3 Prijs Harelbeke, Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Turul Trentino, Turul Italiei.

Chris Horner (Lampre-Merida): Challenge-ul Mallorca, Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Leigh Howard (Orica-GreenEdge): Turul Qatarului, Turul Omanului.

Thor Hushovd (BMC): Turul Dubaiului, Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nisa, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Daryl Impey (Orica-GreenEdge): Turul Down Under, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race.

Beñat Intxausti (Movistar): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Paris-Nisa, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Ţării Bascilor, Turul Romandiei, Turul Franţei.

Markel Irizar (Trek Factory Racing): Turul Qatarului, Turul Andaluziei, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Californiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Ion Izagirre (Movistar): Turul Dubaiului, Turul Andaluziei, Paris-Nisa, Turul Spaniei.

Arnold Jeannesson (FDJ): Turul Omanului, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Franţei.

Bob Jungels (Trek Factory Racing): Turul Dubaiului, Turul Mediteranean, Paris-Nisa, Criteriul Internaţional, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Californiei, Turul Luxemburgului.

Tanel Kangert (Astana): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Paris-Nisa, Criteriul Internaţional, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Turul Franţei.

Wilco Kelderman (Belkin): Turul Algarve, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Volta Limburg Classic, Turul Romandiei, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Peter Kennaugh (Sky): Turul Andaluziei, Paris-Nisa, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Franţei.

Fredrik Kessiakoff (Astana): Turul San Luis, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Turul Romandiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Jens Keukeleire (Orica-GreenEdge): Turul San Luis, Turul Qatarului, Turului Omanului, Paris-Nisa, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Spaniei.

Marcel Kittel (Giant-Shimano): Turul Down Under, Turul Dubaiului, Turul Andaluziei, Tirreno-Adriatico, Turul Franţei.

Alexandr Kolobnev (Katusha): Challenge-ul Mallorca, Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Campionatele Naţionale.

Leopold König (NetApp-Endura): Challenge-ul Mallorca, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Turul Bavariei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo): Turul Omanului, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Turul Franţei.

Alexander Kristoff (Katusha): Turul Qatarului, Turul Omanului, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Paris-Nisa, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Cele Trei Zile de la De Panne, Turul Flandrei, Scheldeprijs Vlaanderen, Turul Norvegiei, Turul Fiordurilor, Grosser Preis des Kantons Aargau, Turul Elveţiei, Turul Franţei, Turul Beneluxului, Clasica de la Hamburg, Marele Premiu de la Plouay, Turul Marii Britanii.

Steven Kruijswijk (Belkin): Turul Algarve, Turul Langkawi, Turul Cataluniei, Volta Limburg Classic, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Vyacheslav Kuznetsov (Katusha): Turul Qatarului, Turul Omanului, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Turciei, Turul Beneluxului, Turul Beijingului.

Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step): Challenge-ul Mallorca, Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Franţei.

Mikel Landa (Astana): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Turul Trentino, Turul Italiei.

Sebastian Langeveld (Garmin-Sharp): Turul Dubaiului, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Prijs Harelbeke, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Gustav Larsson (IAM): Turul Mediteranean, Tour du Haut Var.

Tobias Ludvigsson (Giant-Shimano): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Mediteranean, Strade Bianche, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico, Turul Italiei.

Bjorn Leukemans (Wanty-Groupe Gobert): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Turul Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Le Samyn, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Turul Flandrei, Scheldeprijs Vlaanderen, Paris-Roubaix, Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège.

Rafal Majka (Tinkoff-Saxo): Turul Algarve, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Romandiei, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Marco Marcato (Cannondale): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Paris-Nisa, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Daniel Martin (Garmin-Sharp): Challenge-ul Mallorca, Turul Cataluniei, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step): Turul Dubaiului, Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Turul Romandiei, Turul Belgiei, Criteriul Dauphiné/Turul Elveţiei, Campionatele Naţionale, Turul Franţei.

Michael Matthews (Orica-GreenEdge): Campionatele Naţionale, Turul Down Under, Challenge-ul Mallorca, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Turul Bavariei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei, Campionatele Mondiale.

Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step): Challenge-ul Mallorca, Classic Sud Ardèche, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Turul Romandiei, Turul Italiei.

Louis Meintjes (MTN-Qhubeka): Campionatele Naţionale, Turul Langkawi, Turul Austriei.

David Millar (Garmin-Sharp): Challenge-ul Mallorca, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Franţei, Turul Spaniei.

Sacha Modolo (Lampre): Turul San Luis, Turul Algarve, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Californiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Matej Mohoric (Cannondale): Turul Down Under, Herald Sun Tour, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Paris-Nisa, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Bauke Mollema (Belkin): Turul Andaluziei, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Norvegiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Maxime Monfort (Lotto-Belisol): Etoile de Bessèges, Turul Andaluziei, Turul Ţării Bascilor, Turul Romandiei, Turul Italiei.

Daniel Moreno (Katusha): Turul San Luis, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Cataluniei, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Michael Mørkøv (Tinkoff-Saxo): Turul Qatarului, Turul Omanului, Paris-Nisa, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Moreno Moser (Cannondale): Turul San Luis, Turul Omanului, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert): Turul Mediteranean, Turul Algarve, Kuurne-Bruxelles-Kuurne.

Ramunas Navardauskas (Garmin-Sharp): Turul Dubaiului, Paris-Nisa, Milano-San Remo.

Daniel Navarro (Cofidis): Turul Andaluziei, Turul Murciei, Clasica Almeria, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei, Turul Spaniei.

Dominik Nerz (BMC): Turul San Luis, Turul Omanului, Paris-Nisa.

Vincenzo Nibali (Astana): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Omanului, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Criteriul Internaţional, Turul Flandrei, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Przemyslaw Niemiec (Lampre-Merida): Trofeo Laigueglia, Challenge-ul Mallorca, Gran Premio Città di Camaiore, Strade Bianche, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei.

Mikel Nieve (Sky): Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Turul Trentino, Turul Ţării Bascilor, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Rinaldo Nocentini (AG2R): Turul San Luis, Turul Mediteranean, Gran Premio di Lugano, Tireno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Lars Petter Nordhaug (Belkin): Turul Andaluziei, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Volta Limburg Classic, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Turul Norvegiei.

Yoann Offredo (FDJ): Turul Dubaiului, Turul Omanului, Turul Qatarului, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nisa, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Scheldeprijs Vlaanderen, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race.

Luca Paolini (Katusha): Turul San Luis, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Turul Flandrei, Turul Italiei.

Jean-Christophe Peraud (AG2R): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Mediteranean, Paris-Nisa, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Alessandro Petacchi (Omega Pharma-Quick Step): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Italiei, Turul Franţei.

Taylor Phinney (BMC): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Mediteranean, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nisa, Paris-Roubaix, Turul Franţei.

Thibaut Pinot (FDJ): Grand Prix La Marseillaise, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Turul Romandiei, Turul Bavariei, Turul Elveţiei, Turul Franţei, Tour de l’Ain, Turul Spaniei, Tour du Gevaudan, Il Lombardia.

Wout Poels (Omega Pharma-Quick Step): Turul Dubaiului, Tirreno-Adriatico, Turul Ţării Bascilor, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei.

Pawel Poljanski (Tinkoff-Saxo): Turul Langkawi, Turul Cataluniei, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Turul Italiei.

Richie Porte (Sky): Campionatele Naţionale, Turul Down Under, Challenge-ul Mallorca, Turul Andaluziei, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Trentino, Turul Italiei, Turul Franţei.

Filippo Pozzato (Lampre): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Strade Bianche, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Domenico Pozzovivo (AG2R): Turul San Luis, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei.

Nairo Quintana (Movistar): Turul San Luis, Turul Murciei, Clasica Almeria, Roma Maxima, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Turul Asturiei, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Mark Renshaw (Omega Pharma-Quick Step): Turul Down Under, Turul Dubaiului, Turul Algarve, Turul Franţei.

Christophe Riblon (AG2R): Turul Qatarului, Turul Omanului, Turul Franţei.

Maximiliano Richeze (Lampre-Merida): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Turul Algarve, Paris-Nisa, Cele Trei Zile de la De Panne, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Californiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei, Turul Beneluxului, Turul Spaniei.

Nicholas Roche (Tinkoff-Saxo): Turul Omanului, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei.

Joaquim Rodriguez (Katusha): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Omanului, Turul Cataluniei, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei, Turul Spaniei, Campionatele Mondiale.

Jurgen Roelandts (Lotto-Belisol): Turul Down Under, Turul Qatarului, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Turul Flandrei, Turul Franţei.

Pierre Rolland (Europcar): Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Miguel Angel Rubiano (Colombia): Turul San Luis, Trofeo Laigueglia, Tour du Haut Var, Gran Premio di Lugano.

Luis Leon Sanchez (Caja Rural): Tropicale Amissa Bongo, Challenge-ul Mallorca, Turul Andaluziei, Turul Murciei, Clasica Almeria, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Clasica San Sebastian, Turul Burgosului, Turul Spaniei.

Peter Sagan (Cannondale): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Omanului, Gran Premio Città di Camaiore, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Cele Trei Zile de la De Panne, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Californiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei, Campionatele Mondiale.

Samuel Sanchez (BMC): Tour du Haut Var, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Strade Bianche, Roma Maxima, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei, Turul Spaniei.

Ivan Santaromita (Orica-GreenEdge): Turul San Luis, Turul Omanului, Gran Premio Città di Camaiore, Tirreno-Adriatico, Turului Italiei.

Michele Scarponi (Astana): Turul San Luis, Turul Andaluziei, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Trentino, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei, Turul Franţei.

Andy Schleck (Trek Factory Racing): Turul Omanului, Paris-Nisa, Criteriul Internaţional, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Luxemburgului, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Frank Schleck (Trek Factory Racing): Turul Down Under, Paris-Nisa, Criteriul Internaţional, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Luxemburgului, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Florian Senechal (Cofidis): Grand Prix La Marseillaise, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Le Samyn, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem.

Eduardo Sepulveda (Bretagne-Séché): Turul San Luis, Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, Paris-Nisa.

Jesse Sergent (Trek Factory Racing): Campionatele Naţionale, Turul Qatarului, Turul Omanului, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Jose Serpa (Lampre-Merida): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Paris-Nisa, Turul Elveţiei, Turul Franţei, Turul Spaniei.

Julien Simon (Cofidis): Grand Prix La Marseillaise, Challenge-ul Mallorca, Turul Andaluziei, Turul Murciei, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest.

Ramon Sinkeldam (Giant-Shimano): Turul Dubaiului, Tour du Haut Var, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nisa, Gent-Wevelgem.

Tom-Jelte Slagter (Garmin-Sharp): Paris-Nisa, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei, Marele Premiu de la Quebec, Marele Premiu de la Montreal.

Chris Anker Sørensen (Tinkoff-Saxo): Turul Algarve, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Simon Spilak (Katusha): Challenge-ul Mallorca, Turul Algarve, Paris-Nisa, Grand Prix Miguel Indurain, Turul Ţării Bascilor, Turul Romandiei.

Ian Stannard (Sky): Turul Down Under, Turul Qatarului, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Paris-Roubaix, Turul Franţei.

Jasper Stuyven (Trek Factory Racing): Turul Qatarului, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Le Samyn, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Gran Premio Nobili, Dwars door Vlaanderen, E3 Prijs Harelbeke/Gent-Wevelgem, Scheldeprijs Vlaanderen, Turul Californiei, Turul Bavariei, Campionatele Naţionale.

Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step): Challenge-ul Mallorca, Turul Omanului, Omloop Het Nieuwsblad, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Rory Sutherland (Tinkoff-Saxo): Turul Down Under, Turul Dubaiului, Turul Langkawi, Turul Cataluniei, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Californiei.

Ben Swift (Sky): Challenge-ul Mallorca, Turul Omanului, Turul Elveţiei.

Sylwester Szmyd (Movistar): Challenge-ul Mallorca, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Romandiei, Turul Italiei.

Rein Taaramäe (Cofidis): Etoile de Bessèges, Turul Algarve, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Estoniei, Campionatele Naţionale, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei, Tour de l’Ain, Tour du Poitou-Charentes, Marele Premiu de la Plouay.

Andrew Talansky (Garmin-Sharp): Challenge-ul Mallorca, Tirreno-Adriatico, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step): Turul Qatarului, Turul Omanului, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Paris-Roubaix.

Geraint Thomas (Sky): Turul Down Under, Turul Andaluziei, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Turul Franţei.

Sebastien Turgot (AG2R): Turul Down Under, Turul Qatarului, Turul Omanului, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Grand Prix Cholet, Paris-Roubaix.

Diego Ulissi (Lampre-Merida): Turul Down Under, Gran Premio Costa degli Etruschi, Challenge-ul Mallorca, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Italiei.

Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick Step): Challenge-ul Mallorca, Turul Omanului, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Turul Romandiei, Turul Italiei.

Greg Van Avermaet (BMC): Turul Qatarului, Turul Omanului, Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix, Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Turul Franţei.

Dylan van Baarle (Garmin-Sharp): Turul Dubaiului, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Dwars door Vlaanderen, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem.

Jurgen Van Den Broeck (Lotto-Belisol): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Turul Omanului, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Turul Franţei.

Tejay Van Garderen (BMC): Turul Omanului, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Boy van Poppel (Trek Factory Racing): Turul Down Under, Turul Mediteranean, Le Samyn, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest.

Danny van Poppel (Trek Factory Racing): Turul Down Under, Turul Mediteranean, Le Samyn, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest.

Petr Vakoč (Omega Pharma-Quick Step): Challenge-ul Mallorca, Le Samyn, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest, Nokere Koerse, Handzame Classic, Dwars door Vlaanderen, Cele Trei Zile de la De Panne, Brabantse Pijl, Turul Turciei.

Michael Valgren (Tinkoff-Saxo): Turul Down Under, Turul Dubaiului, Turul Langkawi, Criteriul Internaţional, Circuit de la Sarthe, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criteriul Dauphiné.

Alejandro Valverde (Movistar): Turul Dubaiului, Turul Andaluziei, Turul Murciei, Clasica Almeria, Strade Bianche, Roma Maxima, Milano-San Remo, Dwars door Vlaanderen, E3 Prijs Harelbeke, Gran Premio Miguel Indurain, Turul Ţării Bascilor, Klasika Primavera, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criteriul Dauphiné/Turul Elveţiei, Turul Franţei, Clasica San Sebastian, Turul Spaniei, Campionatele Mondiale.

Sep Vanmarcke (Belkin): Turul Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Tirreno-Adriatico, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Scheldeprijs Vaalnderen, Paris-Roubaix, Turul Norvegiei, Turul Belgiei, Turul Elveţiei, Turul Franţei.

Peter Velits (BMC): Turul Dubaiului, Turul Omanului, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné.

Louis Verhelst (Cofidis): Tropicale Amissa Bongo, Etoile de Bessèges, Turul Mediteranean, Tour du Haut Var, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Le Samyn, Dwars door Vlaanderen, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Turul Flandrei, Paris-Roubaix.

Arthur Vichot (FDJ): Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Tour du Haut Var, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei.

Davide Villella (Cannondale): Turul Qatarului, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Paris-Nisa, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Elia Viviani (Cannnondale): Turul Down Under, Turul Qatarului, Turul Trentino, Turul Romandiei, Turul Italiei, Criteriul Dauphiné.

Thomas Voeckler (Europcar): Turul Algarve, Paris-Nisa, Milano-San Remo, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Criteriul Dauphiné, Campionatele Naţionale, Turul Franţei.

Jens Voigt (Trek Factory Racing): Turul Down Under, Turul Andaluziei, Strade Bianche, Turul Ţării Bascilor, Turul Californiei.

Calvin Watson (Trek Factory Racing): Turul Down Under, Herald Sun Tour, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Strade Bianche, Turul Cataluniei, Turul Romandiei, Turul Californiei, Criteriul Dauphiné.

Lieuwe Westra (Astana): Turul Down Under, Turul Qatarului, Turul Omanului, Paris-Nisa, Turul Cataluniei, Turul Flandrei, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Romandiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei.

Bradley Wiggins (Sky): Challenge-ul Mallorca, Turul Andaluziei, Tirreno-Adriatico, Turul Cataluniei, Scheldeprijs Vlaanderen, Paris-Roubaix, Turul Californiei, Turul Franţei, Turul Spaniei, Campionatele Mondiale.

Adam Yates (Orica-GreenEdge): Turul San Luis, Challenge-ul Mallorca, Gran Premio di Lugano, Gran Premio Città di Camaiore, Turul Cataluniei.

Simon Yates (Orica-GreenEdge): Challenge-ul Mallorca, Gran Premio di Lugano, Gran Premio Città di Camaiore, Paris-Nisa.

Rick Zabel (BMC): Turul Down Under, Turul Dubaiului, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Cele Trei Zile ale Flandrei de Vest.

Gianfranco Zilioli (Androni Giocattoli-Venezuela): Turul San Luis, Gran Premio Costa degli Etruschi, Trofeo Laigueglia, Gianfranco Zilioli.

Riccardo Zoidl (Trek Factory Racing): Turul Mediteranean, La Classic Sud Ardèche, La Drôme Classic, Strade Bianche.

Andrea Zordan (Androni Giocattoli-Venezuela): Gran Premio Costa degli Etruschi, Turul Mediteranean, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Strade Bianche, Roma Maxima, E3 Prijs Harelbeke, Turul Italiei.

Haimar Zubeldia (Trek Factory Racing): Turul San Luis, Turul Dubaiului, Turul Andaluziei, Turul Cataluniei, Turul Ţării Bascilor, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Turul Californiei, Criteriul Dauphiné, Turul Franţei, Clasica San Sebastian, Turul Spaniei.

Post Navigation