Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

Loturile echipelor Pro Continentale în 2015

Androni Giocattoli-Venezuela: Davide Appollonio, Marco Bandiera, Marco Benfatto, Francesco Chicchi, Tiziano Dall’Antonia, John Ebsen, Carlos Galviz, Oscar Gatto, Carlos Gimenez, Yonder Godoy, Alberto Nardin, Frantisek Padour, Franco Pellizotti, Jackson Rodriguez, Emanuele Sella, Simone Stortoni, Alessio Taliani, Serghei Tvetcov, Gianfranco Zilioli, Andrea Zordan..

Bardiani: Simone Andreetta, Enrico Barbin, Enrico Battaglin, Nicola Boem, Francesco Manuel Bongiorno, Luca Chirico, Sonny Colbrelli, Andrea Manfredi, Andrea Piechele, Stefano Pirazzi, Nicola Ruffoni, Paolo Simion, Luca Sterbini, Simone Sterbini, Alessandro Tonelli, Edoardo Zardini.

Bora-Argon 18: Shane Archbold, Jan Barta, Phil Bauhaus, Cesare Benedetti, Sam Bennett, Emanuel Buchmann, Zakkari Dempster, Bartosz Huzarski, Patrick Konrad, Ralk Matzka, Jose Mendes, Dominik Nerz, Christoph Pfingsten, Cristiano Salerno, Andreas Schillinger, Daniel Schorn, Michael Schwarzmann, Bjorn Thurau, Scott Thwaites, Paul Voss.

Bretagne-Séché: Jean Marc Bideau, Matthieu Boulo, Frederic Brun, Maxime Cam, Anthony Delaplace, Pierrick Fedrigo, Brice Feillu, Romain Feillu, Armindo Fonseca, Arnaud Gerard, Florian Guillou, Jonathan Hivert, Yauheni Hutarovich, Banoit Jarrier, Christophe Laborie, Kevin Ledanois, Daniel McLay, Pierre-Luc Perichon, Eduardo Sepulveda, Florian Vachon.

Caja Rural: Javier Aramendia, David Arroyo, Carlos Barbero, Miguel Angel Benito, Pello Bilbao, Hugh Carthy, Fabricio Ferrari, Omar Fraile, Jose Gonçalves, Fernando Grijalba, Francesco Lasca, Angel Madrazo, Lluis Mas, Antonio Molina, Sergio Pardilla, Heiner Parra, Eduard Prades, Amets Txurruka, Ricardo Vilela.

CCC Sprandi Polkowice: Grega Bole, Piotr Brozyna, Josef Cerny, Cristian Delle Stelle, Jan Hirt, Adrian Honkisz, Jakub Kaczmarek, Tomasz Kiendys, Adrian Kurek, Eryk Laton, Kamil Malecki, Jaroslaw Marycz, Bartlomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Lukasz Owsian, Michal Paluta, Maciej Paterski, Leszek Plucinski, Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau, Stefan Schumacher, Grzegorz Stepniak, Patryk Stosz, Sylwester Szmyd, Mateusz Taciak.

Cofidis: Jonas Ahlstrand, Yoann Bagot, Nacer Bouhanni, Steve Chainel, Loïc Chetout, Nicolas Edet, Romain Hardy, Gert Jõeäär, Christophe Laporte, Cyril Lemoine, Luis Angel Mate, Rudy Molard, Daniel Navarro, Adrien Petit, Dominique Rollin, Stephane Rossetto, Florian Senechal, Julien Simon, Geoffrey Soupe, Anthony Turgis, Michael Van Staeyen, Kenneth Vanbilsen, Clement Venturini, Louis Verhelst, Romain Zingle.

Colombia: Edwin Avila, Alex Cano, Jorge Camilo Castiblanco, Edward Diaz, Fabio Duarte, Leonardo Duque, Daniel Felipe Martinez, Juan Sebastian Molano, Darwin Pantoja, Jonathan Paredes, Walter Pedraza, Carlos Quintero, Brayan Ramirez, Carlos Ramirez, Miguel Angel Rubiano, Cayetano Sarmiento, Rodolfo Torres, Juan Pablo Valencia.

Cult Energy Pro Cycling: Michael Carbel, Russell Downing, Linus Gerdemann, Rasmus Guldhammer, Karel Hnik, Alex Kirsch, Gustav Larsson, Romain Lemarchand, Christian Mager, Martin Mortensen, Mads Pedersen, Rasmus Quaade, Michael Reihs, Troels Vinther, Fabian Wegmann, Joel Zangerle.

Drapac: Graeme Brown, William Clarke, Dylan Girdlestone, Robbie Hucker, Brenton Jones, Jordan Kerby, Martin Kohler, Peter Koning, Darren Lapthorne, Travis Meyer, Lachlan Norris, Cameron Peterson, Adam Phelan, Tim Roe, Malcolm Rudolph, Samuel Spokes, Bernard Sulzberger, Wouter Wippert.

Europcar: Yukiya Arashiro, Thomas Boudat, Bryan Coquard, Jérôme Cousin, Dan Craven, Antoine Duchesne, Jimmy Engoulvent, Cyril Gautier, Yohann Gene, Romain Guillemois, Tony Hurel, Fabrice Jeandesboz, Vincent Jerome, Morgan Lamoisson, Yannick Martinez, Maxime Mederel, Julien Morice, Bryan Nauleau, Alexandre Pichot, Perrig Quemeneur, Pierre Rolland, Romain Sicard, Guillaume Thevenot, Angelo Tulik, Thomas Voeckler.

MTN-Qhubeka: Natnael Berhane, Edvald Boasson Hagen, Theo Bos, Matt Brammeier, Gerald Ciolek, Stephen Cummings, Nicholas Dougall, Tyler Farrar, Matthew Goss, Jacques Janse van Rensburg, Reinardt Janse van Rensburg, Songezo Jim, Merhawi Kudus, Louis Meintjes, Adrien Niyonshuti, Serge Pauwels, Youcef Reguigui, Kristian Sbaragli, Andreas Stauff, Daniel Teklehaimanot, Jay Robert Thompson, Johan Van Zyl, Jaco Venter.

Nippo-Vini Fantini: Giacomo Berlato, Alessandro Bisolti, Danielle Colli, Damiano Cunego, Pier Paolo De Negri, Iuri Filosi, Eduard Grosu, Manabu Ishibashi, Shiki Koroeda, Alessandro Malaguti, Nicolas Marini, Antonio Nibali, Mattia Pozzo, Riccardo Stacchiotti, Antonio Viola, Genki Yamamoto.

Novo Nordisk: Scott Ambrose, Corentin Cherhal, Stephen Clancy, Ruud Cremers, Kevin De Mesmaeker, Gerd De Keijzer, Benjamin Dilley, James Glasspool, Joonas Henttala, Nicolas Lefrançois, David Lozano, Javier Mejias, Andrea Peron, Charles Planet, Thomas Raeymaekers, Simon Storbel, Martijn Verschoor, Christopher Williams.

Roompot: Jesper Asselman, Marc De Maar, Berden de Vries, Huub Duyn, Dylan Groenewegen, Reinier Honig, Johnny Hoogerland, Tim Kerkhof, Michel Kreder, Raymond Kreder, Wesley Kreder, Maurits Lammertink, Andre Looij, Ivar Slik, Mike Terpstra, Etienne van Empel, Sjoerd van Ginneken, Brian van Goethem.

RusVelo: Ildar Arslanov, Ivan Balykin, Igor Boev, Artur Ershov, Alexander Evtushenko, Sergey Firsanov, Alexander Foliforov, Petr Ignatenko, Aleksandr Komin, Roman Kustadinchev, Roman Maikin, Artem Nych, Artem Ovechkin, Kirill Pozdnyakov, Alexander Rybakov, Alexander Serov, Andrei Solomenikov, Mamyr Stash.

Southeast: Rafael Andriato, Manuel Belletti, Liam Bertazzo, Matteo Busato, Ramon Carretero, Giorgio Cecchinel, Samuele Conti, Andrea Dal Col, Elia Favilli, Andrea Fedi, Mauro Finetto, Giuseppe Fonzi, Francesco Gavazzi, Jakub Mareczko, Yonathan Monsalve, Alessandro Petacchi, Simone Ponzi, Mirko Tedeschi, Luca Wackermann, Eugert Zhupa.

Topsport Vlaanderen: Victor Campanaerts, Amaury Capoit, Moreno De Pauw, Kenny de Ketele, Floris De Tier, Tim Declercq, Sander Helven, Pieter Jacobs, Eliot Lietaer, Oliver Naesen, Jonas Rickaert, Jarl Salomein, Thomas Sprengers, Stijn Steels, Edward Theuns, Bert Van Lerberghe, Jef Van Meirhaeghe, Gijs Van Hoeck, Preben Van Hecke, Arthur Vanoverberghe, Pieter Vanspeybrouck, Otto Vergaerde, Jelle Wallays, Jens Wallays.

UnitedHealthcare: Carlos Alzate, Alessandro Bazzana, Isaac Bolivar, Janez Brajkovic, Marco Canola, Jonathan Clarke, Hilton Clarke, Lucas Euser, Davide Frattini, Robert Förster, Ken Hanson, Adrian Hegyvari, Chris Jones, Luke Keough, Karl Menzies, John Murphy, Tanner Putt, Daniele Ratto, Kiel Reijnen, Daniel Summerhill, Bradley White, Federico Zurlo.

Wanty-Groupe Gobert: Simone Antonini, Frederik Backaert, Jerome Baugnies, Francis De Greef, Tim De Troyer, Tom Devriendt, Boris Dron, Yannick Eijssen, Enrico Gasparotto, Jan Ghyselinck, Roy Jans, Bjorn Leukemans, Marco Marcato, Marco Minnaard, Danilo Napolitano, Frederique Robert, Mirko Selvaggi, Lander Seynaeve, Kevin van Melsen, James Vanlandschoot, Frederik Veuchelen.

Single Post Navigation

2 thoughts on “Loturile echipelor Pro Continentale în 2015

  1. Tudor rusu on said:

    Ce perspective au grosu si tvetcov? Sunt sanse ca ambele echipe sa participe in giro si la restul curselor de world tour din italia? Eu il vad pe grosu castigand o etapa in tirreno daca va primi wild card

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: