Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

Riders’ schedule in the 2015 season

Julian Alaphilippe: Vuelta a Murcia, Classic Sud Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Andrey Amador: Tour of Qatar, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Giro d’Italia.

Igor Anton: Tour de San Luis, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Klasika Primavera, Giro del Trentino.

Julian Arredondo: Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Suisse, Tour de France.

Fabio Aru: Vuelta a Murcia, Tour of Oman, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Giro del Trentino, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Clasica San Sebastian, Il Lombardia.

Darwin Atapuma: Tour du Haut Var, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Romandie.

Jan Bakelants: Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Gran Premio di Lugano, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Romain Bardet: Grand Prix La Marseillaise, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Classic Sud Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Tour de France.

Warren Barguil: Tour of Oman, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France, Clasica San Sebastian, World Championships, Il Lombardia.

Ivan Basso: Ruta del Sol, Gran Premio di Lugano, Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia, Tour de France.

Enrico Battaglin: Tour de San Luis, Dubai Tour, Tour of Qatar, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Giro d’Italia.

Daniele Bennati: Tour of Qatar, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Sam Bennett: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo.

Tiesj Benoot: Challenge Mallorca, Omloop Het Nieuwsblad, Volta ao Algarve, Driedaagse van West-Vlaanderen.

Carlos Betancur: Tour de San Luis, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Romandie, Giro d’Italia, Vuelta a España, World Championships.

Adam Blythe: Tour of Qatar, Tour de Langkawi, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Tour de Yorkshire.

Edvald Boasson Hagen: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Tour of Norway, Tour des Fjords, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Francesco Manuel Bongiorno: Gran Premio Costa degli Etruschi, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Lars Boom: Tour Down Under, Tour of Dubai, Tour of Qatar, Strade Bianche, Paris-Nice, Milano-Sanremo, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Tom Boonen: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, World Championships.

Theo Bos: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Roubaix.

Maxime Bouet: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Giro d’Italia, Criterium du Dauphiné.

Nacer Bouhanni: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milano-Sanremo, Dwars door Vlaanderen, Gent-Wevelgem, Route Adélie de Vitre, Paris-Camembert, Circuit de la Sarthe, Criterium du Dauphiné, National Championships, Tour de France.

Janez Brajkovic: Tour de San Luis, Dubai Tour, Ruta del Sol, Tour de Langkawi, Criterium International, Tour of Gila, Tour of California.

Matti Breschel: Tour of Qatar, Tour of Oman, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Sven Erik Bystrøm: Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Circuit de la Sarthe, Eschborn-Frankfurt City Loop, Tour of Norway, Tour des Fjords.

Fabian Cancellara: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Prijs Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Scheldeprijs, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Tour des Fjords.

André Cardoso: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Romandie, Giro d’Italia.

Damiano Caruso: Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia.

Giampaolo Caruso: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Mark Cavendish: Tour de San Luis, Dubai Tour, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Kuurne-Brussels-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Tour de France.

Sylvain Chavanel: Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Tour de France.

Clément Chevrier: Challenge Mallorca, Clasica de Almeria, Tour du Haut Var, Gran Premio di Lugano.

Gerald Ciolek: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Kuurne-Brussels-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo.

Simon Clarke: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Stef Clement: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Criterium International, Tour de Romandie, Giro d’Italia.

Sonny Colbrelli: Gran Premio della Costa Etruschi, Tour of Oman, Gran Premio di Lugano, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Giro d’Italia.

Alberto Contador: Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Giro d’Italia, Tour de France.

Jérôme Coppel: Challenge Mallorca, Ruta del Sol, Gran Premio di Lugano, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Tour de Romandie, Criterium du Dauphiné, National Championships.

Bryan Coquard: Etoile de Bessèges, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Tour de France.

Mario Costa: Tour of Qatar, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco.

Rui Costa: Dubai Tour, Tour of Oman, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Grosser Preis des Kantons Aargau, Tour de Suisse, National Championships, Tour de France, Grand Prix Ouest France-Plouay, Grand Prix de Quebec, Grand Prix de Montreal, World Championships, Il Lombardia.

Damiano Cunego: Gran Premio Costa degli Etruschi, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Strade Bianche, Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Marc de Maar: Challenge Mallorca, Ruta del Sol, Ronde van Drenthe, Amstel Gold Race.

John Degenkolb: Dubai Tour, Vuelta a Murcia, Ruta del Sol, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Tour de France, World Championships.

Arnaud Démare: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Tour of Belgium, Criterium du Dauphiné, National Championships, Tour de France.

Dries Devenyns: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race.

Stijn Devolder: Etoile de Bessèges, Ruta del Sol, Driedaagse van West-Vlaanderen, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Silvan Dillier: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Paris-Roubaix.

Joe Dombrowski: Tour de San Luis, Trofeo Laigueglia, Volta a Catalunya, Giro del Trentino, Tour of California, National Championships, Tour de Suisse.

Jean-Pierre Drucker: Tour of Qatar, Tour du Haut Var, Omloop Het Nieuwsblad, Driedaagse van West-Vlaanderen.

Samuel Dumoulin: Tour Down Under, Tour du Haut-Var, Classic Sud Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Route Adélie de Vitré, Paris-Camembert, Circuit de la Sarthe, Grand Prix de Denain, Tour du Finistere, Tro-Bro Leon, Grand Prix de la Somme, Tour of California, Grosser Preis des Kantons Aargau, Tour de Suisse, Tour de France, La Poly Normande, Vattenfall Cyclassics, Tour du Poitou Charentes, Grand Prix Ouest-France, Tour du Doubs, Grand Prix d’Isbergues, Tour de Vendée, Paris-Bourges, Paris-Tours.

Tom Dumoulin: Tour Down Under, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Tour de France, World Championships.

Tom Dumoulin: Tour Down Under, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Tour de France, World Championships.

Bernhard Eisel: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Sondre Holst Enger: Challenge Mallorca, Clasica de Almeria, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race.

Caleb Ewan: National Championships, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Tour de Langkawi, Volta a Catalunya.

Tyler Farrar: Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Pierrick Fedrigo: Etoile de Bessèges, Tour du Haut Var, Paris-Nice, Criterium International.

Andrew Fenn: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Tour of Qatar, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne.

Davide Formolo: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Suisse.

Chris Froome: Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Flèche Wallonne, Tour de Romandie, Criterium du Dauphiné, Tour de France, Vuelta a España.

Jakob Fuglsang: Vuelta a Murcia, Tour of Oman, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Tony Gallopin: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Vuelta al Pais Vasco, Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Enrico Gasparotto: Ruta del Sol, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Simon Gerrans: Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour des Fjords, World Championships.

Robert Gesink: Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Dwars door Vlaanderen, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Suisse, Tour de France.

Philippe Gilbert: Dubai Tour, Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Milan-Sanremo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

André Greipel: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Three Days of De Panne, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Giro d’Italia, Tour de France.

Andriy Grivko: Tour of Qatar, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo.

Dylan Groenewegen: Etoile de Bessèges, Ruta del Sol, Kuurne-Brussels-Kuurne, Driedaagse van West-Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem.

Eduard Grosu: Tour de San Luis, Gran Premio Costa degli Etruschi, Trofeo Laigueglia, Kuurne-Brussels-Kuurne, Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Three Days of De Panne, Scheldeprijs, Tour of Turkey, Giro d’Italia.

Andrea Guardini: Dubai Tour, Tour of Qatar, Tour of Oman, Tour de Langkawi, Tour of Turkey.

Adam Hansen: National Championships, Tour Down Under, Tour of Turkey, Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España.

Heinrich Haussler: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tour of Qatar, Milan-Sanremo, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Eneco Tour, Vattenfall Cyclassics, Grand Prix Ouest-France, World Championships.

Sebastian Henao: Volta ao Algarve, Tour de Langkawi, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Michael Hepburn: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Giro d’Italia, World Championships.

Jesus Herrada: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia.

Jose Herrada: Tour Down Under, Vuelta a Murcia, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia.

Jonathan Hivert: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Trofeo Laigueglia, Tour du Haut Var, Classic Sud Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice.

Moreno Hofland: Ruta del Sol, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Giro d’Italia, National Championships.

Johnny Hoogerland: Etoile de Bessèges, Ruta del Sol, Omloop Het Nieuwsblad, Amstel Gold Race.

Beñat Intxausti: Challenge Mallorca, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Giro d’Italia.

Ion Izagirre: Challenge Mallorca, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco.

Roy Jans: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Volta ao Algarve, Kuurne-Brussels-Kuurne, Le Samyn, Gent-Wevelgem, Scheldeprijs, Tour of Turkey.

Bob Jungels: Etoile de Bessèges, Ruta del Sol, Paris-Nice.

Wilco Kelderman: Ruta del Sol, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Peter Kennaugh: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Ruta del Sol, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège.

Jens Keukeleire: Tour of Qatar, Tour of Oman, Paris-Nice, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Robert Kiserlovski: Dubai Tour, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Marcel Kittel: Tour Down Under, Tour of Qatar, Tirreno-Adriatico, Gent-Wevelgem, Scheldeprijs, Paris-Roubaix, Tour de Yorkshire, Tour of California, Tour de France.

Leopold König: Challenge Mallorca, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Patrick Konrad: Challenge Mallorca, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Giro del Trentino.

Ilia Koshevoy: Dubai Tour, Gran Premio di Lugano, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya.

Alexander Kristoff: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Three Days of De Panne, Tour of Flanders Paris-Roubaix, Tour de France, World Championships.

Michal Kwiatkowski: Tour de San Luis, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Suisse, Tour de France, World Championships.

Mikel Landa: Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Volta a Catalunya, Giro d’Italia.

Sebastian Langeveld: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Tour de France.

Kevin Ledanois: Grand Prix La Marseillaise, Trofeo Laigueglia, Classic Sud Ardèche, Drôme Classic, Paris-Troyes, Volta a Catalunya.

Bjorn Leukemans: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Alberto Losada: Tour de San Luis, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Volta ao Algarve.

Tobias Ludvigsson: Dubai Tour, Vuelta a Murcia, Ruta del Sol.

Tiago Machado: Tour Down Under, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Gran Premio Miguel Indurain, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Romandie, Tour des Fjords, Grosser Preis des Kantons Aargau, Tour de Suisse.

Angel Madrazo: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Vuelta a Murcia, Volta ao Algarve.

Rafal Majka: Tour of Oman, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Tour de Suisse, National Championships, Tour de France, Vuelta a España.

Adriano Malori: Tour de San Luis, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Tour de France.

Marco Marcato: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Driedaagse van West-Vlaanderen.

Daniel Martin: Challenge Mallorca, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Tony Martin: Dubai Tour, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Tour de Romandie, Criterium du Dauphiné, Tour de France, World Championships.

Luis Angel Mate: Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Michael Matthews: Paris-Nice, Milan-Sanremo, Amstel Gold Race, Tour de France.

Daniel McLay: Tour de San Luis, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Scheldeprijs, Paris-Roubaix.

Gianni Meersman: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve, Driedaagse van West-Vlaanderen, Brabantse Pijl, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco.

Louis Meintjes: National Championships, Tour of Oman, Gran Premio di Lugano, Tirreno-Adriatico, Criterium International.

Sacha Modolo: Tour de San Luis, Tour of Qatar, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Giro d’Italia, Vattenfall Cyclassics.

Matej Mohoric: Challenge Mallorca, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Criterium International, Vuelta al Pais Vasco, Brabantse Pijl, Tour de Romandie, Bayern Rundfahrt, Route du Sud.

Bauke Mollema: Challenge Mallorca, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Maxime Monfort: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco.

Daniel Moreno: Tour de San Luis, Tour Méditerranéen, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Daniel Navarro: Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Vincenzo Nibali: Dubai Tour, Tour of Oman Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, National Championships, Tour de France.

Przemyslav Niemiec: Tour de San Luis, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Mikel Nieve: Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France, Clasica San Sebastian, Vuelta a España.

Giacomo Nizzolo: Tour Down Under, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Giro d’Italia.

Rinaldo Nocentini: Tour de San Luis, Tour du Haut Var, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico.

Lars Petter Nordhaug: Volta ao Algarve, Paris-Nice, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Nelson Oliveira: Tour of Qatar, Tour of Oman, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Daan Olivier: Vuelta a Murcia, Ruta del Sol, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco.

Daniel Oss: Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Tour of Flanders, Tour de France, World Championships.

Jarlinson Pantano: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta a Catalunya, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Luca Paolini: Tour de San Luis, Tour of Qatar, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Giro d’Italia.

Sergio Pardilla: Challenge Mallorca, Vuelta a Murcia, Ruta del Sol.

Danny Pate: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Tour de Langkawi.

Sergio Paulinho: Ruta del Sol, Gran Premio di Lugano, Volta a Catalunya, Tour of Norway, Tour des Fjords.

Jean-Christophe Peraud: Ruta del Sol, Classic Sud Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Romandie, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Alessandro Petacchi: Gran Premio Costa degli Etruschi, Trofeo Laigueglia, Giro d’Italia.

Taylor Phinney: Tour of California, Tour de France, World Championships.

Thibaut Pinot: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Classica Corsica, Criterium International, Vuelta al Pais Vasco, Flèche Wallonne, Tour de Romandie, Route du Sud, Tour de France.

Stefano Pirazzi: Dubai Tour, Tour of Qatar, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Tirreno-Adriatico, Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Pawel Poljanski: Tour of Oman, Paris-Nice, Critérium International, Vuelta al Pais Vasco, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Giro d’Italia, Tour of Austria, Tour de Pologne, Vuelta a España.

Yaroslav Popovych: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman.

Richie Porte: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Giro d’Italia.

Filippo Pozzato: Tour de San Luis, Dubai Tour, Tour of Qatar, Tour of Oman, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Domenico Pozzovivo: Tour Down Under, Tirreno-Adriatico, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Vuelta a España, Il Lombardia.

Nairo Quintana: Tour de San Luis, National Championships, Tirreno-Adriatico, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Suisse, Tour de France, Vuelta a España.

Gregory Rast: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Milan-Sanremo, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Davide Rebellin: Challenge Mallorca, Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Tour du Haut Var.

Maximiliano Richeze: Tour de San Luis, Tour of Qatar, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Tour de Romandie, Giro d’Italia.

Nicholas Roche: Ruta del Sol, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Flèche Wallonne, Tour de Romandie, Criterium du Dauphiné, Tour de France, Clasica San Sebastian.

Joaquim Rodriguez: Dubai Tour, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, National Championships, Tour de France, Clasica San Sebastian, Vuelta a España, World Championships, Milano-Torino, Il Lombardia.

Jurgen Roelandts: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Michael Rogers: Tour Down Under, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia, Tour de France.

Jose Joaquin Rojas: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Paris-Nice, Milan-Sanremo.

Pierre Rolland: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Ruta del Sol, Classic Sud Ardèche, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Paris-Camembert, Circuit de la Sarthe, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Hayden Roulston: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Peter Sagan: Tour of Qatar, Tour of Oman, Gran Premio di Lugano, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Scheldeprijs, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège, Tour of California, Tour de Suisse, National Championships, Tour de France.

Luis Leon Sanchez: Tour Down Under, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Giro del Trentino, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Vuelta a España.

Frank Schleck: Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Paris-Nice, Criterium International, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Samuel Sanchez: Cadel Evans Great Ocean Road Race, Strade Bianche, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Stefan Schumacher: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Ruta del Sol.

Florian Senechal: Tour of Qatar, Tour of Oman, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Fabio Silvestre: Dubai Tour, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Volta a Catalunya, Tour de Romandie.

Kristoffer Skjerping: Tour de San Luis, Challenge Mallorca, Strade Bianche, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Scheldeprijs, Paris-Roubaix, Tour of California.

Tom-Jelte Slagter: Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Ian Stannard: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Gert Steegmans: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Peter Stetina: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta a Catalunya, Tour of California, Tour of Utah.

Jasper Stuyven: Tour of Qatar, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Zdenek Stybar: Vuelta a Murcia, Volta ao Algarve, Clasica de Almeria, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Ben Swift: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Tour de Yorkshire.

Sylvester Szmyd: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Giro d’Italia.

Rein Taaramäe: Volta ao Algarve, Paris-Nice, Giro d’Italia, Vuelta a España.

Andrew Talansky: Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Bram Tankink: Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

David Tanner: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Gran Premio di Lugano, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Laurens ten Dam: Ruta del Sol, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Tour of California, Tour de France.

Niki Terpstra: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Edward Theuns: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne.

Geraint Thomas: Tour Down Under, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Paris-Nice, E3 Prijs Harelbeke, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Tour de France.

Matteo Tosatto: Dubai Tour, Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo.

Serghei Tvetcov: Tour de San Luis, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Strade Bianche, Giro d’Italia.

Diego Ulissi: Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Rigoberto Uran: National Championships, Classic Sud Ardèche, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Giro d’Italia, Tour de France.

Tom Van Asbroeck: Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem.

Greg Van Avermaet: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Tour de France.

Dylan van Baarle: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Jurgen Van Den Broeck: Ruta del Sol, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Romandie.

Tejay van Garderen: Tour of Oman, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

Danny van Poppel: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Driedaagse van West-Vlaanderen.

Reinardt Janse van Rensburg: Challenge Mallorca, Ruta del Sol, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne.

Michael Valgren: Dubai Tour, Ruta del Sol, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Circuit de la Sarthe, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Alejandro Valverde: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Tour of Qatar, Tour of Oman, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France, World Championships.

Kenneth Vanbilsen: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Ruta del Sol, Classic Sud Ardèche, Omloop Het Nieuwsblad, Drôme Classic, Dwars door Vlaanderen.

Jelle Vanendert: Challenge Mallorca, Ruta del Sol, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Grand Prix de Quebec, Grand Prix de Montreal.

Jonas Vangenechten: Tour of Qatar, Tour of Oman, Kuurne-Brussels-Kuurne, Le Samyn.

Sep Vanmarcke: Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix, Tour de France, World Championships.

Johan Vansummeren: Dubai Tour, Clasica de Almeria, Ruta del Sol, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Louis Verhelst: Challenge Mallorca, Tour du Haut Var, Omloop Het Nieuwsblad, The Three Days of West Flanders, Volta a Catalunya.

Carlos Verona: Dubai Tour, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Classic Sud Ardèche, Volta a Catalunya.

Arthur Vichot: Grand Prix La Marseillaise, Vuelta a Murcia, Ruta del Sol, Paris-Nice, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Grand Prix Ouest France-Plouay.

Elia Viviani: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Gent-Wevelgem, Giro d’Italia.

Thomas Voeckler: Tour de San Luis, Etoile de Bessèges, Trofeo Laigueglia, Tour du Hat Var, Classic Sud Ardèche, Paris-Nice, Tour de France.

Tim Wellens: Challenge Mallorca, Paris-Nice, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Lieuwe Westra: Tour Down Under, Tour of Qatar, Tour of Oman, Paris-Nice, Tour de France.

Bradley Wiggins: Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Three Days of De Panne E3 Harelbeke, Scheldeprijs, Paris-Roubaix.

Edoardo Zardini: Gran Premio Costa degli Etruschi, Tour of Oman, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Ruben Zepuntke: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Strade Bianche, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Haimar Zubeldia: Challenge Mallorca, Ruta del Sol, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tour of California, Criterium du Dauphiné, Tour de France.

 

Single Post Navigation

2 thoughts on “Riders’ schedule in the 2015 season

  1. Apreciez tot ce faci pe site-ul asta, man! I really do..

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: