Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

Retired World Tour and Pro Continental riders in 2019

Name Age Team Best result of the season
Ildar Arslanov 25 Gazprom-RusVelo 5th at Sibiu Tour
Yoann Bagot 32 Vital Concept – B&B Hotels 41st at Grand Prix de Plumelec
Lars Bak 39 Dimension Data 7th at Paris-Tours
Enrico Barbin 29 Bardiani-CSF 11th at Memorial Marco Pantani
Daniele Bennati 39 Movistar 3rd at Vuelta a Castilla y Leon stage 2
Nuno Bico 25 Burgos-BH 23rd at National RR Championships
Adam Blythe 30 Lotto-Soudal 15th at National RR Championships
Matti Breschel 35 EF Education First 35th at Settimana Internazionale Coppi e Bartali stage 5
Loïc Chetout 27 Cofidis 20th at Tour de Wallonie stage 1
Steve Cummings 38 Dimension Data 3rd at National ITT Championships
Roy Curvers 40 Sunweb 26th at Tour of Norway stage 5
Maxime Daniel 28 Arkea Samsic Won Vuelta Comunidad de Madrid Stage 3
Bart De Clercq 33 Wanty-Gobert 21st at Tour of Oman stage 5
Moreno De Pauw 28 Sport Vlaanderen-Baloise 74th at Tour of Turkey stage 1
Kevin Dehaes 35 Wallonie-Bruxelles 7th at Etoile de Bessèges stage 1
Zakkari Dempster 32 Israel Cycling Academy Won Veenendaal-Veenendaal Classic
Stijn Devolder 40 Corendon-Circus 17th at National ITT Championships
Samuel Dumoulin 39 AG2R 9th at Grand Pix de Denain
Connor Dunne 27 Israel Cycling Academy 6th at the National RR Championships
Hubert Dupont 39 AG2R 8th at Tour of the Alps stage 4
Huub Duyn 35 Roompot-Charles 3rd at Tour of Denmark stage 4
Bernhard Eisel 38 Dimension Data 37th at Tour de Pologne stage 1
Brice Feillu 34 Arkea Samsic 4th at Volta a Portugal stage 7
Roberto Ferrari 36 UAE-Team Emirates 12th at Elfstedenronde
Johannes Fröhlinger 34 Sunweb 9th at the National RR Championships
Giuseppe Fonzi 28 Neri Sottoli-Selle Italia-KTM 12th at Tour de Korea stage 2
Marc Fournier 25 Vital Concept – B&B Hotels 65th at Tropicale Amissa Bongo stage 2
Yohann Gène 38 Direct Energie 19th at Tour du Rwanda stage 4
Roy Goldstein 26 Israel Cycling Academy 5th at National RR Championships
Krister Hagen 30 Riwal Readynez 6th at National ITT Championships
Sho Hatsuyama 31 Nippo Vini Fantini 59th at Tour of Utah stage 3
Mathew Hayman 39 Mitchelton-Scott 75th at Tour Down Under stage 3
Evan Huffman 29 Rally Cycling 5th at Tour of Utah stage 5
Markel Irizar 39 Trek-Segafredo 30th at Belgium Tour stage 3
Jacques Janse van Rensburg 32 Dimension Data 6th at the National RR Championships
Jonas Aaen Jørgensen 33 Riwal Readynez 24th at National RR Championships
Axel Journiaux 24 Direct Energie 28th at Clasica de Almeria
Peter Kennaugh 29 Bora-hansgrohe 23rd at Vuelta a Murcia stage 1
Vasil Kiryienka 38 Ineos Victory at the European ITT Games
Marcel Kittel 31 Katusha-Alpecin Won Trofeo Palma
Evgeny Kobernyak 24 Gazprom-RusVelo 61st at Tour de l’Ain stage 2
Kristijan Koren 32 Bahrain-Merida 30th at Paris-Roubaix
Steven Lammertink 26 Vital Concept – B&B Hotels 16th at National ITT Championships
Jérémy Maison 26 Arkea Samsic 18th at Tour of the Alps
Marco Minnaard 30 Wanty-Gobert 17th at Vuelta a Burgos stage 4
Amaël Moinard 37 Arkea Samsic 15th at Tour du Haut Var
Antonio Molina 28 Caja Rural 38th at Trofeo Andratx
Maxime Monfort 36 Lotto-Soudal 14th at Tour de Suisse stage 5
Matteo Montaguti 35 Androni Giocattoli-Sidermec 6th at Giro di Sicilia stage 3
Steve Morabito 36 Groupama-FDJ 7th at Bocules de la Mayenne
Javier Moreno 35 Delko Marseille Provence 6th at Mont Ventoux Dénivelé Challenge
Manuele Mori 39 UAE-Team Emirates 12th at Giro della Toscana
Moreno Moser 28 Nippo Vini Fantini 37th at Trofeo Laigueglia
Patrick Müller 23 Vital Concept – B&B Hotels Won Volta Limburg Classic
Bryan Nauleau 31 Direct Energie 8th at Tour du Rwanda stage 1
Daan Olivier 27 Jumbo-Visma 61st at Ruta del Sol stage 1
Jarlinson Pantano 30 Trek-Segafredo 13th at Herald Sun Tour stage 2
Sergio Pardilla 35 Caja Rural 22nd at Mont Ventoux Dénivelé Challenge
Taylor Phinney 29 EF Education First 27th at Tirreno-Adriatico stage 7
Alexandre Pichot 36 Direct Energie 6th at Tropicale Amissa Bongo stage 1
Ruben Plaza 39 Israel Cycling Academy 4th at Giro d’Italia stage 6
Alexander Porsev 33 Gazprom-RusVelo 3rd at Tour de Bretagne stage 2
Georg Preidler 28 Groupama-FDJ 69th at Tour du Haut Var stage 2
Perrig Quéméneur 35 Direct Energie 15th at Tour du Rwanda stage 6
Mark Renshaw 37 Dimension Data 42nd at Tour of Turkey stage 1
Massimo Rosa 23 Neri Sottoli-Selle Italia-KTM 12th at Tour de Langkawi stage 8
Ivan Santaromita 35 Nippo Vini Fantini 12th at Giro d’Italia stage 19
Lukas Spengler 25 Wallonie-Bruxelles 13th at National ITT Championships
Simon Spilak 33 Katusha-Alpecin 6th at Tour de Suisse
Svein Tuft 42 Rally Cycling 2nd at National ITT Championships
Angelo Tulik 29 Direct Energie 4th at National RR Championships
Jimmy Turgis 28 Vital Concept – B&B Hotels 15th at Circuito de Getxo
Sjoerd van Ginneken 27 Roompot-Charles 6th at Tour de Luxembourg stage 1
Preben Van Hecke 37 Sport Vlaanderen-Baloise 21st at Arctic Race of Norway stage 1
Maarten van Trijp 26 Corendon-Circus 12th at Scheldeprijs
Benoît Vaugrenard 37 Groupama-FDJ 14th at Boucles de la Mayenne prologue
Jaco Venter 32 Dimension Data 28th at National RR Championships
Troels Vinther 32 Riwal Readynez 102nd at Drôme Classic
Zico Waeytens 28 Cofidis 5th at Grand Prix La Marseillaise
Robert Wagner 36 Arkea-Samsic 64th at Volta a Portugal prologue

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: