Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

2016 Vuelta a España Startlist

AG2R: Gediminas Bagdonas, Jan Bakelants, François Bidard, Axel Domont, Quentin Jauregui, Pierre Latour, Sebastien Minard, Jean-Christophe Peraud, Christophe Riblon.

Astana: Dario Cataldo, Dmitriy Gruzdev, Miguel Angel Lopez, Davide Malacarne, Luis Leon Sanchez, Michele Scarponi, Gatis Smukulis, Alessandro Vanotti, Andrey Zeits.

BMC: Darwin Atapuma, Silvan Dillier, Jean-Pierre Drucker, Philippe Gilbert, Ben Hermans, Samuel Sanchez, Dylan Teuns, Tejay van Garderen, Danilo Wyss.

Bora-Argon 18: Cesare Benedetti, Silvio Herklotz, Bartosz Huzarski, José Mendes, Gregor Mühlberger, Christoph Pfingsten, Michael Schwarzmann, Rudiger Selig, Scott Thwaites.

Caja Rural: David Arroyo, Pello Bilbao, Hugh Carthy, José Gonçalves, Angel Madrazo, Luis Mas, Sergio Pardilla, Eduard Prades, Jaime Roson.

Cannondale-Drapac: Patrick Bevin, Simon Clarke, Joe Dombrowski, Davide Formolo, Ben King, Moreno Moser, Pierre Rolland, Andrew Talansky, Davide Villella.

Cofidis: Yoann Bagot, Loic Chetout, Jerome Cousin, Romain Hardy, Luis Angel Maté, Rudy Molard, Florian Senechal, Stephane Rossetto, Kenneth Vanbilsen.

Dimension Data: Igor Anton, Nick Dougall, Tyler Farrar, Omar Fraile, Nathan Haas, Jacques Janse van Rensburg, Merhawi Kudus, Kristian Sbaragli, Jaco Venter.

Direct Energie: Ryan Anderson, Lilian Calmejane, Romain Cardis, Tony Hurel, Fabrice Jeandesboz, Julien Morice, Bryan Nauleau, Perri Quemeneur, Romain Sicard.

Etixx-QuickStep: Maxime Bouet, Gianluca Brambilla, David De La Cruz, Yves Lampaert. Gianni Meersman, Pieter Serry, Zdeney Stybar, Niki Terpstra, Martin Velits.

FDJ: Odd Christian Eiking, Kenny Elissonde, Murilo Fischer, Alexandre Geniez, Mathieu Ladagnous, Johan Le Bon, Lorenzo Manzin, Laurent Pichon, Kevin Reza.

Giant-Alpecin: Nikias Arndt, Warren Barguil, Koen De Lort, Johannes Fröhlinger, Chad Haga, Tobias Ludvigsson, Sindre Lunke, Tom Stamsnijder, Zico Waeytens.

IAM Cycling: Clement Chevrier, Dries Devenyns, Mathias Frank, Vegard Stake Laengen, Simon Pellaud, Vicente Reynes, Jonas Vangenechten, Larry Warbasse, Marcel Wyss.

Katusha: Sven Erik Bystrøm, Pavel Kochetkov, Sergey Lagutin, Alberto Losada, Tiago Machado, Matvey Mamykin, Jhonatan Restrepo, Egor Silin, Rein Taaramäe.

Lampre-Merida: Yukiya Arashiro, Mattia Cattaneo, Valerio Conti, Mario Costa, Kristijan Durasek, Tsgabu Grmay, Ilia Koshevoy, Louis Meintjes, Federico Zurlo.

LottoNL-Jumbo: Enrico Battaglin, George Bennett, Koen Bouwman, Victor Campanaerts, Robert Gesink, Martijn Keizer, Steven Kruijswijk, Bram Tankink, Jos van Emden.

Lotto-Soudal: Sander Armée, Bart De Clercq, Thomas De Gendt, Gert Dockx, Adam Hansen, Maxime Monfort, Tosh Van der Sande, Louis Vervaeke, Jelle Wallays.

Movistar: Jonathan Castroviejo, Imanol Erviti, Ruben Fernandez, Jose Herrada, Daniel Moreno, Nairo Quintana, Jose Joaquin Rojas, Rory Sutherland, Alejandro Valverde.

Orica-BikeExchange: Sam Bewley, Esteban Chaves, Magnus Cort, Simon Gerrans, Jack Haig, Damien Howson, Jens Keukeleire, Svein Tuft, Simon Yates.

Sky: Ian Boswell, Chris Froome, David Lopez, Michal Golas, Peter Kennaugh, Christian Knees, Leopold König, Michal Kwiatkowski, Salvatore Puccio.

Tinkoff: Daniele Bennati, Manuele Boaro, Alberto Contador, Michael Gogl, Jesus Hernandez, Robert Kiserlovski, Sergio Paulinho, Ivan Rovny, Yuri Trofimov.

Trek-Segafredo: Fumiyuki Beppu, Julien Bernard, Niccolo Bonifazio, Laurent Didier, Fabio Felline, Markel Irizar, Kiel Reijnen, Riccardo Zoidl, Haimar Zubeldia.

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: