Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

2016 Pro Continental Teams Rosters

Androni Giocattoli-Sidermec: Marco Bandiera, Marco Benfatto, Egan Bernal, Giorgio Cecchinel, Francesco Chicchi, Tiziano Dall’Antonia, Marco Frapporti, Carlos Gimenez, Yonder Godoy, Alberto Nardin, Luca Pacioni, Franco Pellizotti, Daniele Ratto, Mirko Selvaggi, Alessio Taliani, Rodolfo Torres, Sergei Tvetcov, Davide Vigano.

Bardiani-CSF: Simone Andreetta, Enrico Barbin, Nicola Boem, Manuel Bongiorno, Luca Chirico, Giulio Ciccone, Sonny Colbrelli, Mirco Maestri, Stefano Pirazzi, Lorenzo Rota, Nicola Ruffoni, Paolo Simion, Luca Sterbini, Simone Sterbini, Alessandro Tonelli, Simone Velasco, Edoardo Zardini.

Bora-Argon 18: Shane Archbold, Jan Barta, Phil Bauhaus, Cesare Benedetti, Sam Bennett, Emanuel Buchmann, Zakkari Dempster, Silvio Herklotz, Bartosz Huzarski, Patrick Konrad, Ralf Matzka, Jose Mendes, Gregor Mühlberger, Dominik Nerz, Christoph Pfingsten, Lukas Pöstlberger, Andreas Schillinger, Michael Schwarmann, Rudiger Selig, Scott Thwaites, Paul Voss.

Caja Rural: Javier Aramendia, David Arroyo, Carlos Barbero, Miguel Angel Benito, Pello Bilbao, Hugh Carthy, Fabricio Ferrari, Alberto Gallego, Domingo Gonçalves, Jose Gonçalves, Jonathan Lastra, Angel Madrazo, Lluis Mas, Antonio Molina, Sergio Pardilla, Eduard Prades, Jaime Roson, Diego Rubio, Hector Saez, Ricardo Vilela.

CCC Sprandi Polkowice: Alan Banaszek, Piotr Brozyna, Josef Cerny, Victor De La Parte, Felix Großschartner, Jan Hirt, Adrian Honkisz, Jakub Kaczmarek, Tomasz Kiendys, Adrian Kurek, Eryk Laton, Kamil Malecki, Jaroslaw Marycz, Bartlomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Marcin Mrozek, Lukasz Owsian, Michal Paluta, Maciej Paterski, Leszek Plucinski, Simone Ponzi, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Grzegorz Stepniak, Patryk Stosz, Sylwester Szmyd, Mateusz Taciak.

Cofidis: Jonas Ahlstrand, Yoann Bagot, Nacer Bouhanni, Rayane Bouhanni, Borut Bozic, Loïc Chetou, Jérôme Cousin, Nicolas Edet, Romain Hardy, Hugo Hofstetter, Arnold Jeannesson, Gert Joeäär, Christophe Laporte, Cyril Lemoine, Luis Angel Mate, Rudy Molard, Daniel Navarro, Anthony Perez, Stéphane Rossetto, Florian Sénéchal, Julien Simon, Geoffrey Soupe, Anthony Turgis, Michael Van Staeyen, Kenneth Vanbilsen, Clément Venturini.

Delko Marseille-Provence KTM: Asbjørn Kragh Andersen, Mikel Aristi, Romain Combaud, Rémy Di Grégorio, Daniel Diaz, Leonardo Duque, Julien El Farès, Delio Fernandez, Fredrik Strand Galta, Benjamin Giraud, Thierry Hupond, Martin Laas, Christophe Laborie, Yannick Martinez, Quentin Pacher, Evaldas Siskevicius.

Direct Energie: Ryan Anderson, Thomas Boudat, Lilian Calmejane, Romain Cardis, Sylvain Chavanel, Bryan Coquard, Jeremy Cornu, Antoine Duchesne, Yohann Gene, Fabien Grellier, Romais Guillemois, Tony Hurel, Fabrice Jeandesboz, Julien Morice, Bryan Nauleau, Adrien Petit, Alexandre Pichon, Perrig Quemeneur, Romain Sicard, Guillaume Thévenot, Angelo Tulik, Thomas Voeckler.

Drapac Cycling: Graeme Brown, Brendan Canty, William Clarke, Nathan Earle, Brenton Jones, Jordan Kerby, Peter Koning, Jason Lowndes, Gavin Mannion, Travis Meyer, Jens Mouris, Lachlan Norris, Adam Phelan, Timothy Roe, Tom Scully, Samuel Spokes, Bernard Sulzberger.

Fortuneo-Vital Concept: Jean-Marc Bideau, Franck Bonnamour, Vegard Breen, Frédric Brun, Maxime Cam, Anthony Delaplace, Pierrick Fédrigo, Brice Feillu, Armindo Fonseca, Arnaud Gérard, Jonathan Hivert, Yauheni Hutarovich, Benoît Jarrier, Dan McLay, Kevin Ledanois, Julien Loubet, Francis Mourey, Pierre-Luc Périchon, Eduardo Sepulveda, Chris-Anker Sorensen, Steven Tronet, Florian Vachon, Boris Vallée.

Funvic Soul Cycles & Carrefour: Ottavio Bulgarelli, Flavio Cardoso, Francisco Chamorro, André De Souza, Alex Diniz, Murillo Feraz, Joao Gaspar, Nathan Mahler, Carlos Manarelli, Magno Prado Nazaret, Pedro Nicacio, Antonio Piedra, Robert Pinheiro, Kleber Ramos Da Silva, Rodrigo dos Santos Quirino, Pablo Urtasun.

Gazprom-RusVelo: Ildar Arslanov, Igor Boev, Artur Ershov, Alexander Evtushenko, Sergey Firsanov, Alexander Foliforov, Alexey Kurbatov, Roman Kustadinchev, Roman Maikin, Viktor Manakov, Artem Nych, Sergey Nikoleav, Artem Ovechkin, Alexey Rybalkin, Ivan Savitskiy, Alexander Serov, Evgeniy Shalunov, Andrey Solomennikov, Mamyr Stash, Kirill Sveshnikov, Aydar Zakarin.

Nippo-Vini Fantini: Giacomo Berlato, Alessandro Bisolti, Grega Bole, Daniele Colli, Damiano Cunego, Pierpaolo De Negri, Iuri Filosi, Eduard Grosu, Manabu Ishibashi, Yuma Koishi, Kazushige Kuboki, Shiki Kuroeda, Alessandro Malaguti, Nicolas Marini, Antonio Nibali, Riccardo Stacchiotti, Antonio Viola, Genki Yamamoto, Gianfranco Zilioli.

Novo Nordisk: Scott Ambrose, Mehdi Benhamouda, Corentin Cherhal, Stephen Clancy, Ruud Cremers, Gerd de Keijzer, Kevin De Mesmaeker, Ben Dilley, James Glasspool, Joonas Henttala, Brian Kamstra, Nicolas Lefrançois, David Lozano, Javier Megias, Andrea Peron, Charles Planet, Martijn Verschoor, Chris Williams.

ONE Pro Cycling: Yanto Barker, Tom Baylis, Marcin Bialoblocki, Karol Domagalski, John Ebsen, Matthew Goss, Richard Handley, George Harper, Kristian House, Josh Hunt, Sebastian Lander, Hayden McCormick, Martin Mortensen, Chris Opie, James Oram, Glenn O’Shea, Dion Smith, Steele Von Hoff, Pete Williams, Sam Williams.

Roompot Oranje: Jesper Asselman, Marc De Maar, Berden De Vries, Huub Duijn, Reinier Honig, Johnny Hoogerland, Tim Kerkhof, Michel Kreder, Raymond Kreder, Wesley Kreder, Maurits Lammertink, Andre Looij, Barry Markus, Ivan Slik, Antwan Tolhoek, Etienne Van Empel, Nick Van der Lijke, Sjoerd Van Ginniken, Brian Van Goethem, Pieter Weening.

Roth Skoda: Valentin Baillifard, Nicolas Baldo, David Belda, Nico Brüngger, Dimitri Bussard, Alberto Cecchin, Marco D’Urbano, Lucas Gaday, Grischa Janorschke, Lukas Jaun, Martin Kohler, Matthias Krizek, Tristan Marguet, Dylan Page, Andrea Pasqualon, Frank Pasche, Bruno Pires, Colin Stussi, Roland Thalmann, Nicola Toffali, Giacomo Tomio, Andrea Vaccher, Rino Zampilli, Andrea Zordan.

Southeast-Venezuela: Julen Amezqueta, Manuel Belletti, Liam Bertazzo, Matteo Busato, Samuele Conti, Matteo Draperi, Gilbert Ducornau, Andrea Fedi, Giuseppe Fonzi, Tomas Gil, Jakub Mareczko, Daniel Martinez, Filippo Pozzato, Cristian Rodriguez, Enrique Sanz, Mirko Tedeschi, Mirko Trosino, Eugert Zhupa.

Stölting Service Group: Michael Carbel, Gerald Ciolek, Linus Gerdemann, Rasmus Guldhammer, Lasse Norman Hansen, Alexander Kamp, Alex Kirsch, Thomas Koep, Lennard Kämna, Romain Lemarchand, Christian Mager, Mads Pedersen, Rasmus Quaade, Michael Rheis, Sven Reutter, Jonas Tenbrock, Fabian Wegmann.

Topsport-Vlaanderen: Amaury Capiot, Aimé De Gendt, Kenny De Ketele, Moreno De Pauw, Floris De Tier, Tim Declercq, Maxime Farazijn, Sander Helven, Eliot Lietaer, Ruben Pols, Jonas Rickaert, Jarl Salomein, Thomas Sprengers, Stijn Steels, Dries Van Gestel, Preben Van Hecke, Gijs Van Hoecke, Bert Van Lerberghe, Jef Van Meirhaeghe, Kenneth Van Rooy, Pieter Vanspeybrouck, Otto Vergaerde, Jens Wallays.

UnitedHealthcare: Carlos Eduardo Alzate, Janez Brajkovic, Matthew Busche, Marco Canola, Jonathan Clarke, Daniel Eaton, Adrian Hegyvari, Daniel Jaramillo, Chris Jones, Luke Keough, Ty Magner, Karl Menzies, John Murphy, Tanner Putt, Daniel Summerhill, Bradley White.

Verva ActiveJet: Stanislaw Aniolkowski, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Pawel Bernas, Lukasz Bodnar, Pawel Charucki, Pawel Cieslik, Pawel Franczak, Kamil Gradek, Karel Hnik, Jonas Koch, Michal Podlaski, Jiri Polnicky, Jordi Simon, Adam Stachowiak, Daniel Staniszewski.

Wanty-Groupe Gobert: Simone Antonini, Frederik Backaert, Jérôme Baugnies, Gaetan Bille, Dimitri Claeys, Thomas Degand, Kenny Dehaes, Antoine Demoitie, Tom Devriendt, Boris Dron, Enrico Gasparotto, Roy Jans, Marco Marcato, Guillaume Martin, Mark McNally, Marco Minnard, Danilo Napolitano, Lander Seynaeve, Robin Stenuit, Björn Thurau, Kevin Van Melsen, Frederik Veuchelen.

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: