Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

Riders’ schedule in the 2016 season

Julian Alaphilippe: Challenge Mallorca, Paris-Nice, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Michael Albasini: Tour Down Under, Flèche Wallonne, Tour de Romandie, Tour de Suisse.

Andrey Amador: Challenge Mallorca, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Giro d’Italia.

Igor Anton: Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Vuelta al Pais Vasco, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Vuelta a España.

Julian Arredondo: Tour Down Under, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

David Arroyo: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Clasica San Sebastian, Vuelta a España.

Fabio Aru: Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Critérium du Dauphiné, Italian Championships, Tour de France.

Jan Bakelants: Trofeo Laigueglia, Tour de Provence, Classic Sud-Ardèche.

Carlos Barbero: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Vuelta a España.

Romain Bardet: Grand Prix La Marseillaise, Tour of Oman, Classic Sud-Ardèche, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Tour de France.

Warren Barguil: Vuelta a Andalucia, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France, Olympic Games.

Enrico Battaglin: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Amstel Gold Race, Giro d’Italia.

Daniele Bennati: Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Sam Bennett: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo.

Tiesj Benoot: Challenge Mallorca, Milan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Julien Bernard: Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Classic Sud-Ardèche, Volta a Catalunya, Tour of California.

Carlos Betancur: Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Adam Blythe: Tour Down Under, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Edvald Boasson Hagen: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de France.

Jack Bobridge: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour.

Grega Bole: Tour de San Luis, Milan-Sanremo, Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Giro d’Italia.

Niccolo Bonifazio: Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem.

Brent Bookwalter: Vuelta a Andalucia, Tour of California, Tour of Utah, USA Pro Cycling Challenge.

Lars Boom: Tour Down Under, Dubai Tour, Tour of Qatar, Paris-Nice, Driedaagse De Panne-Koksijde, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Tom Boonen: Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, National Championships, World Championships.

Thomas Boudat: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, La Méditerranéen, Tour du Haut Har.

Maxime Bouet: Challenge Mallorca, Tour du Haut Var, Tour de Provence, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic.

Nacer Bouhanni: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Critérium du Dauphiné, Tour de France, World Championships.

Janez Brajkovic: Tour de San Luis, Tour of Oman, Tour de Langkawi, Tour of Turkey, Tour of California, Olympic Games.

Gianluca Brambilla: Challenge Mallorca, Tour of Oman, Classic Sud-Ardèche, Volta a Catalunya, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Il Lombardia.

Matt Brammeier: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Vuelta a Andalucia.

Matti Breschel: Challenge Mallorca, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Sven Erik Bystrøm: Tour of Qatar, Tour of Oman, Le Samyn, Strade Bianche, Gran Premio Nobili, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Driedaagse De Panne-Koksijde, Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Critérium du Dauphiné, Tour de Pologne, Olympic Games, Vuelta a España, Tour de l’Eurometropole.

Marcus Burghardt: Tour Down Under, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Fabian Cancellara: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Scheldeprijs, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Giro d’Italia, Tour de France.

Jonathan Castroviejo: Dubai Tour, Volta ao Algarve, Volta a Catalunya, Circuit de la Sarthe, Critérium du Dauphiné, Tour de France.

Mark Cavendish: Cadel Evans Great Ocean Road Race, Dubai Tour, Tour of Qatar, Milan-Sanremo, Scheldeprijs, Gent-Wevelgem, Tour de France, World Championships.

Sylvain Chavanel: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de France.

Esteban Chaves: Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Olympic Games, Vuelta a España.

Clement Chevrier: Challenge Mallorca, Grand Prix La Marseillaise, Vuelta a Andalucia.

Davide Cimolai: Tour de San Luis, Tour of Qatar, Milan-Sanremo.

Simon Clarke: Tour Down Under, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Stef Clement: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Andalucia.

Sonny Colbrelli: Volta a la Comunitat Valenciana, Trofeo Laigueglia, Strade Bianche, Milan-Sanremo, Giro d’Italia.

Alberto Contador: Volta ao Algarve, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Olympic Games.

Bryan Coquard: Volta a la Comunitat Valenciana, Clasica de Almeria, Vuelta a Andalucia, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Gent-Wevelgem, Amstel Gold Race, Tour de France.

Magnus Cort: Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Vuelta a España.

Rui Costa: Tour of Oman, Paris-Nice, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Lawson Craddock: Tour de San Luis, Tou du Haut Var, Tour de Provence, Paris-Nice, Tour of California.

Damiano Cunego: Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Gran Premio Industria & Artigianato di Larciano, Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Amstel Gold Race, Giro d’Italia, Milano-Torino, Il Lombardia.

Sean De Bie: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Driedaagse van West-Vlaanderen, Driedaagse De Panne-Koksijde, Ronde van Vlaanderen.

Victor De La Parte: Volta a la Comunitat Valenciana, Clasica de Almería, Vuelta a Murcia, Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya.

John Degenkolb: Dubai Tour, Tour of Qatar, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de France, World Championships.

Kenny Dehaes: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne.

Arnaud Démare: Etoile de Bessèges, La Méditerranéen, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Driedaagse De Panne-Koksijde, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Giro d’Italia, World Championships.

Stefan Denifl: Challenge Mallorca, Grand Prix La Marseillaise, Volta a la Comunitat Valenciana, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège,.

Rohan Dennis: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tour of California, Tour de France, Olympic Games.

Stijn Devolder: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Daniel Diaz: Tour de San Luis, Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, La Méditerranéen, Tour de Provence, Tour du Haut Var, Tour de Provence.

Laurent Didier: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice.

Silvan Dillier: Dubai Tour, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Tour de Suisse.

Joe Dombrowski: Volta a la Comunitat Valenciana, Tour du Haut Var, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Giro d’Italia.

Jean-Pierre Drucker: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de Luxembourg.

Samuel Dumoulin: Grand Prix La Marseillaise, La Méditerranéenne, Tour de Provence.

Tom Dumoulin: Tour of Oman, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Tour de Romandie, Giro d’Italia, Olympic Games.

Odd Christian Eiking: Challenge Mallorca, La Méditerranéenne, Tour du Haut Var, Tour de Provence, Criterium International, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Bernhard Eisel: Challenge Mallorca, Tour of Qatar, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Martin Elmiger: Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de Suisse.

Sondre Holst Enger: Etoile de Bessèges, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Tour of Turkey, Vuelta a España.

Caleb Ewan: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Giro d’Italia.

Tyler Farrar: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tour of Qatar, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour of California.

Brice Feillu: Tropicale Amissa Bongo, Grand Prix La Marseillaise, Étoile de Bessèges.

Andrew Fenn: Challenge Mallorca, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Fabio Felline: Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Tour of California, National Championships, Tour de France.

Ruben Fernandez: Tour Down Under, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Vuelta a Andalucia, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Vuelta a España.

Alexander Foliforov: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve.

Omar Fraile: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège-Bastogne-Liège, Giro d’Italia, Vuelta a España.

Mathias Frank: Vuelta a Andalucia, Gran Premio di Lugano, Tirreno-Adriatico, Tour de Romandie, Tour de Suisse, Tour de France.

Chris Froome: Herald Sun Tour, Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Olympic Games.

Jakob Fuglsang: Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Tony Gallopin: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Olympic Games.

Fredrik Strand Galta: Etoile de Bessèges, Trofeo Laigueglia, Tour de Provence, Le Samyn, Driedaagse van West-Vlaanderen, Paris-Troyes, Nokere Koers, Classic Loire Atlantique, Route Adélie, Paris-Roubaix, Grand Prix de Denain, Tro Bro Leon, La Roue Tourangelle, Quatre Jours de Dunkerque, Tour of Norway, Tour of Estonia.

Ben Gastauer: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Tour ddu Haut Var.

Oscar Gatto: Tour de San Luis, Strade Bianche, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Damien Gaudin: Tour of Qatar, Tour of Oman, Paris-Nice, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Fernando Gaviria: Tour de San Luis, Tour du Haut Var, Tour de Provence.

Simon Gerrans: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège.

Simon Geschke: Tour Down Under, Vuelta a Andalucia, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Robert Gesink: Volta ao Algarve, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France, Olympic Games.

Philippe Gilbert: Dubai Tour, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Vuelta a Andalucia, Omloop Het Nieuwsblad, Le Samyn, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Alexis Gougeard: Tour Down Under, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Critérium du Dauphiné, Tour de France.

André Greipel: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Giro d’Italia, Tour de France, World Championships.

Andrey Grivko: Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen.

Dylan Groenewegen: Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Kuurne-Brussels-Kuurne, Driedaagse van West-Vlaanderen.

Eduard Grosu: Tour de San Luis, Gran Premio della Costa Etruschi, Trofeo Laigueglia, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Milan-Sanremo, World Championships.

Andrea Guardini: Dubai Tour, Tour of Qatar, Tour of Oman, World Championships.

Jacopo Guarnieri: Tour of Oman, Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Scheldeprijs, Tour of California, Tour de France.

Jack Haig: National Championships, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour.

Adam Hansen: National Championships, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tour Down Under, Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España.

Heinrich Haussler: Volta ao Algarve, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Matthew Hayman: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Sebastian Henao: Volta ao Algarve, Vuelta al Pais Vasco, Giro d’Italia.

Sergio Henao: Tour Down Under, National Championships, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Greg Henderson: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tour de France.

Ben Hermans: Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Jesus Herrada: Tour Down Under, Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Murcia, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Vuelta a La Rioja, Tour de France.

Ryder Hesjedal: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Jonathan Hivert: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, La Méditerranéen, Tour du Haut Var, Tour de Provence, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice.

Daniel Hoelgaard: Etoile de Bessèges, La Méditerranéen, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Le Samyn, Paris-Nice, Milan-Sanremo.

Moreno Hofland: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Volta Limburg Classic, Scheldeprijs.

Leigh Howard: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve.

Karel Hnik: Vuelta a Murcia, Volta ao Algarve, Gran Premio di Lugano, Volta a Catalunya.

Yauheni Hutarovich: Tropicale Amissa Bongo, Tour of Qatar, Tour of Oman.

Beñat Intxausti: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Giro d’Italia.

Markel Irizar: Vuelta a Andalucia, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Ion Izagirre: Volta a la Comunitat Valenciana, Clasica de Almeria, Vuelta a Murcia, Volta ao Algarve, Paris-Nice.

Roy Jans: Tour of Qatar, Tour of Oman, Kuurne-Brussels-Kuurne, Gent-Wevelgem.

Quentin Jauregui: Tour de San Luis, Etoile de Bessèges, Trofeo Laigueglia.

Songezo Jim: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, National Championships, Tour of Oman, Giro d’Italia.

Bob Jungels: Volta a la Comunitat Valenciana, Tour of Oman, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Tour de Romandie, Giro d’Italia, World Championships.

Blel Kadri: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Trofeo Laigueglia.

Tanel Kangert: Clasica de Almeria, Volta ao Algarve, Volta a Catalunya, Giro del Trentino, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Tour de France, Olympic Games.

Wilco Kelderman: Vuelta a Andalucia, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Flèche Wallonne, Tour de Romandie, Tour de Suisse, Tour de France.

Peter Kennaugh: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Jens Keukeleire: Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Alex Kirsch: Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Nokere Koerse, Handzame Classic, Dwars door Vlaanderen, Driedaagse De Panne-Koksijde, Volta Limburg Classic, Circuit des Ardennes, Brabantse Pijl.

Vasil Kiryienka: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Giro d’Italia, Omypic Games.

Marcel Kittel: Dubai Tour, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Giro d’Italia, Tour de France.

Ilia Koshevoy: Tour de San Luis, Gran Premio della Costa Etruschi, Trofeo Laigueglia.

Bakhtiyar Kozhatayev: Tour de San Luis, Volta a la Comunitat Valenciana, La Méditerranéen, Volta ao Algarve.

Roman Kreuziger: Ruta del Sol, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Suisse, Tour de France, Clasica San Sebastian, Olympic Games.

Alexander Kristoff: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Driedaagse De Panne-Koksijde, Ronde van Vlaanderen, Scheldeprijs, Paris-Roubaix, Eschborn-Frankfurt City Loop, Tour of California, Tour de Suisse, National Championships, Tour of France, Arctic Race of Norway, Tour des Fjords, Eneco Tour, World Championships.

Michal Kwiatkowski: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Olympic Games.

Vegard Stake Laengen: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Gran Premio di Lugano, Volta a Catalunya, Circuit de la Sarthe, Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Grand Prix d’Argovie.

Yves Lampaert: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Mikel Landa: Volta a la Comunitat Valenciana, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Giro del Trentino, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Olympic Games.

Pierre-Roger Latour: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Tour du Haut Var.

Kevin Ledanois: Grand Prix La Marseillaise, Paris-Nice, Liège–Bastogne–Liège.

Juan Jose Lobato: Tour Down Under, Dubai Tour, Clasica de Almeria, Vuelta a Andalucia, Paris-Nice, Milan-San Remo, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen.

Miguel Angel Lopez: Tour de San Luis, Tour de Langkawi, Volta a Catalunya, Vuelta al País Vasco, Tour de Romandie, Tour de Suisse, Österreich Rundfahrt, Vuelta a Burgos, Vuelta a España.

Fredrik Ludvigsson: Tour of Qatar, Tour of Oman, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic, Driedaagse van West-Vlaanderen, Nokere Koerse, Criterium International, Vuelta al Pais Vasco.

Tiago Machado: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Circuit de la Sarthe, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour of California, Tour de Suisse, Tour de Pologne, Clasica San Sebastian, Olympic Games, Vuelta a España, Milano-Torino, Gran Piemonte, Il Lombardia.

Rafal Majka: Tour de San Luis, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Tour of Croatia, Giro d’Italia, Tour de France.

Adriano Malori: Tour de San Luis, Tirreno-Adriatico, E3 Harelbeke, Paris-Roubaix, National Championships, Tour de France.

Marco Marcato: Grand Prix La Marseillaise, Tour of Qatar, Tour of Oman, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen.

Jakub Mareczko: Tour de San Luis, Volta a la Comunitat Valenciana, Tour de Langkawi, Giro d’Italia.

Daniel Martin: Volta a la Comunitat Valenciana, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France, Olympic Games, Il Lombardia.

Tony Martin: Dubai Tour, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Dwars door Vlaanderen, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de France, Olympic Games, World Championships.

Luis Angel Maté: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Brabantse Pijl, Flèche Wallonne, Liège-Bastogne-Liège.

Michael Matthews: Milan-Sanremo, Amstel Gold Race, Tour de France.

Jay McCarthy: National Championships, Tour Down Under, Vuelta a Andalucia, Giro d’Italia.

Dan McLay: Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne.

Louis Meintjes: Tour Down Under, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Cameron Meyer: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Tour of California.

Sacha Modolo: Dubai Tour, Tour of Qatar, Milan-Sanremo, Giro d’Italia, Tour de France, World Championships.

Matej Mohoric: Tour de San Luis, Tour of Qatar, Tour of Oman, Strade Bianche, Volta a Catalunya, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race.

Bauke Mollema: Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Maxime Monfort: Grand Prix de Marseillaise, Etoile de Bessèges, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Tour de Romandie, Giro d’Italia.

Daniel Moreno: Tour de San Luis, Vuelta a Murcia, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Gran Premio Miguel Indurain, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France, Olympic Games.

Michael Mørkøv: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Scheldeprijs, Paris-Roubaix.

Gianni Moscon: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Giro del Trentino, Tour of California.

Moreno Moser: Tour Down Under, Volta ao Algarve, Strade Bianche, Milan-Sanremo, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Daniel Navarro: Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Volta a la Comunitat Valenciana, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Vincenzo Nibali: Tour de San Luis, Tour of Oman, Strade Bianche, Gran Premio Industria & Artigianato di Larciano, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Giro del Trentino, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Tour de France, Olympic Games, Il Lombardia.

Mikel Nieve: Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Clasica San Sebastian, Vuelta a España.

Giacomo Nizzolo: Tour Down Under, Dubai Tour, Tirreno-Adriatico, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Giro d’Italia.

Lars Petter Nordhaug: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Pologne, Clasica San Sebastian.

Nelson Oliveira: Tour Down Under, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Gran Premio Nobili, Milan-Sanremo, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de Romandie.

Yoann Offredo: Tour Down Under, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Jarlinson Pantano: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve.

Sergio Pardilla: Grand Prix de Marseillaise, Etoile de Bessèges, Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya.

Andrea Pasqualon: Challenge Mallorca, Trofeo Laigueglia, Volta ao Algarve, Gran Premio di Lugano.

Sergio Paulinho: Volta ao Algarve, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Tour of Croatia.

Serge Pauwels: Challenge Mallorca, Tour of Oman, Paris-Nice, Tour de France.

Matteo Pelucchi: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Kuurne-Brussels-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Tour of Turkey, Giro d’Italia, World Championships.

Jean-Christophe Peraud: Tour de San Luis, La Méditerranéen, Tour de Provence, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Giro d’Italia.

Alex Peters: Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour, Driedaagse van West-Vlaanderen.

Simone Petilli: Dubai Tour, Trofeo Laigueglia, Gran Premio di Lugano, Vuelta al Pais Vasco, Tour of Turkey.

Adrien Petit: Tropicale Amissa Bongo, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Taylor Phinney: Dubai Tour, Tour de Provence, Strade Bianche, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Giro d’Italia, National Championships.

Thibaut Pinot: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Olympic Games.

Stefano Pirazzi: Gran Premio della Costa Etruschi, La Méditerranéen, Tirreno-Adriatico, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Ruben Plaza: Strade Bianche, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Giro d’Italia.

Wout Poels: Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Pawel Poljanski: Tour de San Luis, Paris-Nice, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Giro d’Italia.

Richie Porte: National Championships, Tour Down Under, Tour of Oman, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Critérium du Dauphiné, Tour de France.

Filippo Pozzato: Tour de San Luis, Gran Premio della Costa Etruschi, Trofeo Laigueglia, Vuelta a Andalucia, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Giro d’Italia.

Domenico Pozzovivo: Tour Down Under, Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Giro del Trentino, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Tour de France.

Salvatore Puccio: Tour Down Under, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Nairo Quintana: Tour de San Luis, National Championships, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Tour de France, Olympic Games, Vuelta a España.

Gregory Rast: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Youcef Reguigui: Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race.

Mark Renshaw: Tour Down Under, Milan-Sanremo, Gent-Wevelgem, Tour de France.

Jhonatan Restrepo: Dubai Tour, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Tour du Haut Var, Tour de Provence, Le Samyn, Driedaagse van West-Vlaanderen, Tour of California, Critérium du Dauphiné, Tour de Pologne.

Christophe Riblon: Tour Down Under, Tour of Oman, La Méditerranéen.

Nicolas Roche: Challenge Mallorca, Paris-Nice, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Joaquim Rodriguez: Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Clasica San Sebastian, Olympic Games, Vuelta a España, Il Lombardia.

Jurgen Roelandts: Challenge Mallorca, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Pierre Rolland: Volta a la Comunitat Valenciana, Paris-Nice, Criterium International, Tour de Romandie, Critérium du Dauphiné, Tour de France.

Jose Joaquin Rojas: Tour Down Under, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Volta a Catalunya, Vuelta a Castilla y Leon, Giro d’Italia.

Diego Rosa: Volta ao Algarve, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Liège–Bastogne–Liège, Italian Championships, Tour de France.

Luke Rowe: Tour Down Under, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Jeremy Roy: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic, Tirreno-Adriatico.

Peter Sagan: Tour de San Luis, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de France, World Championships.

Luis Leon Sanchez: Tour Down Under, Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Critérium du Dauphiné, Tour de France.

Samuel Sanchez: Vuelta a Murcia, Clasica de Almeria, Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Suisse, Tour de France, Vuelta a Burgos, Vuelta a España.

Michele Scarponi: Tour de San Luis, Tirreno-Adriatico, Giro del Trentino, Giro d’Italia.

Frank Schleck: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Suisse, Tour de France, Il Lombardia.

Florian Senechal: Etoile de Bessèges, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Jesse Sergent: National Championships, Tour Down Under, Tour of Qatar, Olympic Games.

Kanstantsin Siutsou: Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Giro d’Italia.

Kristoffer Skjerping: Tour Down Under, Volta a la Comunitat Valenciana, Tour du Haut Var, Paris-Nice, Driedaagse van West-Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Scheldeprijs, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour of California, Tour de Romandie, Ster ZLM Toer.

Toms Skujiņš: Challenge Mallorca, Tour de Haut Var, Driedaagse van West-Vlaanderen, Criterium International, Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour of California, Ster ZLM Toer.

Tom-Jelte Slagter: Challenge Mallorca, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Marc Soler: Tour de San Luis, Challenge Mallorca, Volta a Catalunya.

Simon Spilak: Paris-Nice, Tour de Romandie, Tour de Suisse.

Ian Stannard: Tour Down Under, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Peter Stetina: Tour Down Under, Vuelta a Andalucia, Tour of California, Tour de France, Olympic Games.

Jasper Stuyven: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour of California, Tour de Suisse, Halle-Ingooigem, National Championships.

Zdenek Stybar: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Rein Taaramäe: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Giro d’Italia, Tour de Slovenie, Tour de Pologne, Olympic Games, Bretagne Classic – Ouest-France, Grand Prix de Quebec, Grand Prix de Montreal, Il Lombardia.

Andrew Talansky: Tour de San Luis, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Tour de Romandie, Critérium du Dauphiné, Tour de France.

David Tanner: Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Volta a la Comunitat Valenciana, Paris-Nice, Milan-Sanremo.

Laurens ten Dam: Paris-Nice, Volta a Catalunya, Tour of California, Tour de France.

Niki Terpstra: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, National Championships.

Paolo Tiralongo: Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Tour de France.

Edward Theuns: Challenge Mallorca, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Geraint Thomas: Tour Down Under, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, Volta a Catalunya, Ronde van Vlaanderen, Tour de Romandie, Tour de Suisse, Tour de France.

Maarten Tjallingii: Tour Down Under, Milan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Giro d’Italia.

Matteo Trentin: Challenge Mallorca, Dubai Tour, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Tour of Flanders, Paris-Roubaix.

Yuri Trofimov: Volta ao Algarve, Paris-Nice, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco.

Sebastien Turgot: Tour of Qatar, Tour de Haut Var, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Roubaix.

Amets Txurruka: Volta a Catalunya, Gran Premio Miguel Indurain, Vuelta al Pais Vasco.

Diego Ulissi: Tour Down Under, Trofeo Laigueglia, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia.

Rigoberto Uran: Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Giro d’Italia, Tour de Pologne.

Tom Van Asbroeck: Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Greg Van Avermaet: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Tour de France.

Dylan Van Baarle: Challenge Mallorca, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Jurgen Van Den Broeck: Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France, Vuelta a España

Tejay van Garderen: Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico, Vuelta a Catalunya, Critérium du Dauphiné, Tour de France.

Jonas van Genechten: Challenge Mallorca, Volta a la Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve.

Guillaume Van Keirsbulck: Tour Down Under, E3 Harelbeke, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Danny van Poppel: Challenge Mallorca, Dubai Tour, Driedaagse van West-Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen, Gent-Wevelgem, Paris-Roubaix.

Steele Von Hoff: National Championships, Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour.

Petr Vakoč: Tour Down Under, Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Michael Valgren: Tour Down Under, Volta ao Algarve, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Critérium du Dauphiné.

Rafael Valls: Tour Down Under, Tirreno-Adriatico, Volta Catalunya, Tour de Romandie, Tour de Suisse, Tour de Pologne, Vuelta a España.

Alejandro Valverde: Challenge Mallorca, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, Dwars door Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Tour de France, Clasica San Sebastian, Olympic Games.

Kenneth Vanbilsen: Grand Prix de Marseillaise, Etoile de Bessèges, Scheldeprijs, Paris-Roubaix.

Stijn Vandenbergh: Tour de San Luis, Volta a la Comunitat Valenciana, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix.

Sep Vanmarcke: Volta ao Algarve, Paris-Nice, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race.

Johan Vansummeren: Tour of Qatar, Tour of Oman, Omloop Het Nieuwsblad, Paris-Roubaix.

Arthur Vichot: Grand Prix La Marseillaise, Etoile de Bessèges, Tour du Haut Var, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic, Paris-Nice, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Giovanni Visconti: Challenge Mallorca, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège.

Elia Viviani: Tour de San Luis, Challenge Mallorca, Dubai Tour, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Driedaagse De Panne-Koksijde, Ronde van Vlaanderen, Scheldeprijs, Paris-Roubaix, Giro d’Italia, Tour de Pologne, World Championships.

Loïc Vliegen: Dubai Tour, Tour du Haut Var, Tour de Provence, Classic Sud-Ardèche, Drôme Classic.

Thomas Voeckler: Tropicale Amissa Bongo, Etoile de Bessèges, Paris-Nice, Liège–Bastogne–Liège, Critérium du Dauphiné, National Championships, Tour de France.

Alexis Vuillermoz: Tour de San Luis, La Méditerranéen, Tour du Haut Var, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de France.

Jens Wallays: Etoile de Bessèges, Vuelta a Andalucia, Dwars door Vlaanderen.

Pieter Weening: Volta a la Comunitat Valenciana, Tour of Oman, Amstel Gold Race, Liège–Bastogne–Liège.

Tim Wellens: Challenge Mallorca, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Giro d’Italia, Olympic Games.

Lieuwe Westra: Tour Down Under, Dubai Tour, Tour of Qatar, Paris-Nice, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race, Flèche Wallonne, Liège–Bastogne–Liège, Tour de Romandie, Belgium Tour, National Championships.

Wouter Wippert: Tour Down Under, Tour du Haut Var, Tour de Provence, Driedaagse van West-Vlaanderen, Driedaagse De Panne-Koksijde, Tour of California.

Ruben Zepuntke: Tour Down Under, Milan-Sanremo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Scheldeprijs, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Brabantse Pijl, Tour de Romandie, Tour of California, Tour de Suisse.

Andrea Zordan: Challenge Mallorca, Gran Premio della Costa Etruschi, Trofeo Laigueglia.

Haimar Zubeldia: Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tour of California, Critérium du Dauphiné, Tour de France, Clasica San Sebastian, Vuelta a España.

Single Post Navigation

2 thoughts on “Riders’ schedule in the 2016 season

  1. Cam fricosi ciclistii din ziua de azi. Prea putini care au tupeu sa vina in Giro.
    P.S. Adam Hansen tot in toate?

    • Nu toti si-au facut public programul, o sa urmeze tot felul de anunturi. Oricum, lista de start pentru Giro arata bine.

      Da, Adam Hansen vrea sa continue seria de Mari Tururi la rand.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: