Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

2015 Vuelta a España Startlist

AG2R: Gediminas Bagdonas, Mikael Cherel, Alexis Gougeard, Blel Kadri, Sebastien Minard, Matteo Montaguti, Rinaldo Nocentini, Domenico Pozzovivo, Johan Vansummeren.

Astana: Fabio Aru, Dario Cataldo, Mikel Landa, Vincenzo Nibali, Diego Rosa, Luis Leon Sanchez, Paolo Tiralongo, Alessandro Vanotti, Andrey Zeits.

BMC: Darwin Atapuma, Marcus Burghardt, Alessandro De Marchi, Jean-Pierre Drucker, Amael Moinard, Joey Rosskopf, Samuel Sanchez, Tejay van Garderen, Peter Velits.

Caja Rural: David Arroyo, Carlos Barbero, Pello Bilbao, Omar Fraile, Jose Gonçalves, Angel Madrazo, Luis Mas, Amets Txurruka, Ricardo Vilela.

Cannondale-Garmin: André Cardoso, Joe Dombrowski, Alex Howes, Ben King, Daniel Martin, Matej Mohoric, Moreno Moser, Andrew Talansky, Davide Villella.

Cofidis: Yoann Bagot, Nacer Bouhanni, Romain Hardy, Cyril Lemoine, Daniel Navarro, Dominique Rollin, Stephane Rossetto, Julien Simon, Geoffrey Soupe.

Colombia-Coldeportes: Alex Cano, Fabio Duarte, Leonardo Duque, Walter Pedraza, Carlos Julian Quintero, Brayan Ramirez, Miguel Angel Rubiano, Rodolfo Torres, Juan Pablo Valencia.

Etixx-Quick Step: Maxime Bouet, Gianluca Brambilla, David De La Cruz, Iljo Keisse, Nikolas Maes, Pieter Serry, Niki Terpstra, Martin Velits, Carlos Verona.

Europcar: Yukiya Arashiro, Jerome Cousin, Antoine Duchesne, Jimmy Engoulvent, Cyril Gautier, Tony Hurel, Fabrice Jeandesboz, Pierre Rolland, Romain Sicard.

FDJ: Arnaud Courteille, Mikael Delage, Kenny Elissonde, Murilo Fischer, Olivier Le Gac, Lorrenzo Manzin, Laurent Pichon, Kevin Reza, Jussi Veikkanen.

Giant-Alpecin: Lawson Craddock, Koen de Kort, John Degenkolb, Tom Dumoulin, Johannes Frohlinger, Luka Mezgec, Tom Stamsnijder, Zico Waeytens.

IAM Cycling: Marcel Aregger, Sylvain Chavanel, Jerome Coppel, Thomas Degand, Simon Pellaud, Matteo Pelucchi, Vicente Reynes, David Tanner, Larry Warbasse.

Katusha: Vladimir Isaychev, Pavel Kochetkov, Alberto Losada, Tiago Machado, Daniel Moreno, Joaquim Rodriguez, Gatis Smukulis, Angel Vicioso, Eduard Vorganov.

Lampre-Merida: Mattia Cattaneo, Valerio Conti, Kristijan Durasek, Tsgabu Grmay, Ilia Koshevoy, Przemyslav Niemiec, Nelson Oliveira, Ruben Plaza, Maximiliano Richeze.

LottoNL-Jumbo: George Bennett, Martijn Keizer, Bert-Jan Lindemann, Timo Roosen, Mike Teunissen, Maarten Tjallingii, Tom Van Asbroeck, Dennis Van Winden, Maarten Wynants.

Lotto-Soudal: Kris Boeckmans, Jasper De Buyst, Bart De Clercq, Thomas De Gendt, Adam Hansen, Maxime Monfort, Jurgen Van Den Broeck, Tosh Van Der Sande, Jelle Vanendert.

Movistar: Andrey Amador, Imanol Erviti, Javier Moreno, Nairo Quintana, Jose Joaquin Rojas, Rory Sutherland, Alejandro Valverde, Francisco Ventoso, Giovanni Visconti,

MTN-Qhubeka: Natnael Berhane, Stephen Cummings, Songezo Jim, Louis Meintjes, Youcef Reguigui, Kristian Sbaragli, Jay Thomson, Johann Van Zyl, Jaco Venter.

Orica-GreenEdge: Esteban Chaves, Mitchell Docker, Caleb Ewan, Simon Gerrans, Mathew Hayman, Damien Howson, Daryl Impey, Jens Keukeleire, Cameron Meyer.

Sky: Ian Boswell, Chris Froome, Sergio Henao, Vasil Kiryienka, Christian Knees, Mikel Nieve, Salvatore Puccio, Nicolas Roche, Geraint Thomas.

Tinkoff-Saxo: Daniele Bennati, Maciej Bodnar, Pavel Brutt, Jesper Hansen, Rafal Majka, Jay McCarthy, Sergio Paulinho, Pawel Poljanski, Peter Sagan.

Trek Factory Racing: Fabian Cancellara, Markel Irizar, Yaroslav Popovych, Franck Schleck, Jasper Stuyven, Boy van Poppel, Danny van Poppel, Riccardo Zoidl, Haimar Zubeldia.

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: