Cafe Roubaix

Despre ciclismul de azi şi cel de altădată

2015 Tour de France Startlist

AG2R: Jan Bakelants, Romain Bardet, Mikael Cherel, Ben Gastauer, Damien Gaudin, Jean-Christophe Peraud, Christophe Riblon, Johan Vansummeren, Alexis Vuillermoz.

Astana: Lars Boom, Jakob Fuglsang, Andriy Grivko, Dmitry Gruzdev, Tanel Kangert, Vincenzo Nibali, Michele Scarponi, Rein Taaramäe, Lieuwe Westra.

BMC: Damiano Caruso, Rohan Dennis, Daniel Oss, Manuel Quinziato, Samuel Sanchez, Michael Schär, Greg Van Avermaet, Tejay van Garderen, Danilo Wyss.

Bora-Argon 18: Jan Barta, Sam Bennett, Emanuel Buchmann, Zakkari Dempster, Bartosz Huzarski, Jose Mendes, Dominik Nerz, Andreas Schillinger, Paul Voss.

Bretagne-Séché: Frederic Brun, Anthony Delaplace, Brice Feillu, Pierrick Fedrigo, Armindo Fonseca, Arnaud Gerard, Pierre-Luc Perichon, Eduardo Sepulveda, Florian Vachon.

Cannondale-Garmin: Jack Bauer, Nathan Haas, Ryder Hesjedal, Kristijan Koren, Sebastian Langeveld, Daniel Martin, Ramunas Navardauskas, Andrew Talansky, Dylan van Baarle.

Cofidis: Nacer Bouhanni, Nicolas Edet, Christophe Laporte, Luis Angel Mate, Daniel Navarro, Florian Senechal, Julien Simon, Geoffrey Soupe, Kenneth Vanbilsen.

Etixx-Quick Step: Mark Cavendish, Michal Golas, Michal Kwiatkowski, Tony Martin, Mark Renshaw, Zdenek Stybar, Matteo Trentin, Rigoberto Uran, Julien Vermote.

Europcar: Bryan Coquard, Cyril Gautier, Yohann Gene, Bryan Nauleau, Perrig Quemeneur, Pierre Rolland, Romain Sicard, Angelo Tulik, Thomas Voeckler.

FDJ: William Bonnet, Sebastien Chavanel, Arnaud Démare, Alexandre Geniez, Matthieu Ladagnous, Steve Morabito, Thibaut Pinot, Jeremy Roy, Benoit Vaugrenard.

Giant-Alpecin: Warren Barguil, Roy Curvers, John Degenkolb, Tom Dumoulin, Simon Geschke, Koen de Kort, Georg Preidler, Ramon Sinkeldam, Albert Timmer.

IAM Cycling: Matthias Brändle, Sylvain Chavanel, Stef Clement, Jerome Coppel, Martin Elmiger, Matthias Frank, Reto Hollenstein, Jarlinson Pantano, Marcel Wyss.

Katusha: Giampaolo Caruso, Jacopo Guarnieri, Marco Haller, Dmitriy Kozontchuk, Alexander Kristoff, Alberto Losada, Tiago Machado, Luca Paolini, Joaquim Rodriguez.

Lampre-Merida: Matteo Bono, Davide Cimolai, Rui Costa, Kristijan Durasek, Nelson Oliveira, Ruben Plaza, Filippo Pozzato, Jose Serpa, Rafael Valls.

LottoNL-Jumbo: Robert Gesink, Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk, Tom Leezer, Paul Martens, Bram Tankink, Laurens ten Dam, Jos Van Emden, Sep Vanmarcke.

Lotto-Soudal: Lars Ytting Bak, Thomas De Gendt, Jens Debusschere, Tony Gallopin, André Greipel, Adam Hansen, Greg Henderson, Marcel Sieberg, Tim Wellens.

MTN-Qhubeka: Edvald Boasson Hagen, Stephen Cummings, Tyler Farrar, Jacques Janse van Rensburg, Reinardt Janse van Rensburg, Merhawi Kudus, Louis Meintjes, Serge Pauwels, Daniel Teklehaimanot.

Movistar: Winner Anacona, Jonathan Castroviejo, Alex Dowsett, Imanol Erviti, Jose Herrada, Gorka Izagirre, Adriano Malori, Nairo Quintana, Alejandro Valverde.

Orica-GreenEdge: Michael Albasini, Luke Durbridge, Simon Gerrans, Daryl Impey, Michael Matthews, Svein Tuft, Pieter Weening, Adam Yates, Simon Yates.

Sky: Chris Froome, Peter Kennaugh, Leopold König, Wout Poels, Richie Porte, Nicholas Roche, Luke Rowe, Ian Stannard, Geraint Thomas.

Tinkoff-Saxo: Ivan Basso, Daniele Bennati, Alberto Contador, Roman Kreuziger, Rafal Majka, Michael Rogers, Peter Sagan, Matteo Tosatto, Michael Valgren.

Trek Factory Racing: Julian Arredondo, Fabian Cancellara, Stijn Devolder, Laurent Didier, Markel Irizar, Bob Jungels, Bauke Mollema, Gregory Rast, Haimar Zubeldia.

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: